בשורה לבעלי העסקים בעיר: רפורמה בשילוט לעסקים – פטור על שלט רגיל אחד עד 2.5 מ”ר החל משנת 2022

מאת: מיקי אלון.

בשורה גדולה לבעלי העסקים בראשון לציון: החל משנת 2022, כל עסק יהיה פטור מתשלום אגרה בסך 545 ₪ בגין הצבת שלט אחד רגיל עד 2.5 מ”ר. מדובר בצעד נוסף של העירייה לטובת בעלי העסקים בעיר. ראש העירייה, רז קינסטליך: “כבר לפני 4 שנים עוד בהיותי סגן, הבטחתי לבעלי העסקים בעיר לסייע להם בנושא והיום אני שמח שהצלחתי להוציא לפועל את הרפורמה לה הם חיכו כל כך”.

עיריית ראשון לציון ממשיכה לעזור לבעלי העסקים בעיר. לאחר עבודה מאומצת, החל משנת 2022 תחול רפורמה מקיפה בכל נושא שילוט העסקים בראשון לציון, כאשר הבשורה הגדולה היא פטור לשלט רגיל אחד עד 2.5 מ”ר לבעלי העסקים בעיר. עד כה, כל בעל עסק היה משלם על שלט מסוג זה 545 ₪ בשנה, לכל הפחות.

ראש העירייה, רז קינסטליך: “כבר לפני 4 שנים עוד בהיותי סגן, הבטחתי לבעלי העסקים בעיר לסייע להם בנושא פטור מתשלום על שילוט העסק שלהם והיום אני שמח שהצלחתי להוציא לפועל את הרפורמה לה הם חיכו כל כך. שילוט לעסק הוא חלון הראווה שלו ואם ניתן לסייע להם ולפטור אותם מתשלום, כך נעשה. הרפורמה הזו תסייע במיוחד לעסקים קטנים ובינוניים בעיר, שגם ככה סבלו מהשלכות כספיות רבות בשל נגיף הקורונה ותחסוך עבורם מאות שקלים בכל שנה. נמשיך לסייע לבעלי העסקים בעיר גם בעתיד”.

הרפורמה בתחום השילוט נולדה, כאמור, מתוך רצון לסייע לבעלי העסקים בראשון לציון לאחר משבר הקורונה. למעשה, כל בעל עסק שמחזיק בשלט רגיל לדוגמא – מדבקה על חלון ראווה, סוכך בכניסה לעסק או שלט רגיל אחר המפרסם את בית העסק, יהיה זכאי לפטור, עבור שלט אחד. אם גודל השלט עולה על 2.5 מ”ר – ישלם בעל העסק את ההפרש. כמו כן, במסגרת הרפורמה שונו תעריפים נוספים של סוגי שלטים.

בעיריית ראשון לציון ממליצים לבעלי העסקים להתעדכן בגובה התשלום אותו יצטרכו לשלם בשנת 2022 לאחר מתן הפטור ולהיערך בהתאם. ניתן להתעדכן בנוסח חוק העזר המלא, שיטת החישוב, סוגי השלטים, והתעריפים באתר העירייה: https://bit.ly/3duiBjS

כזכור, עיריית ראשון לציון נקטה מספר יוזמות לטובת בעלי העסקים בעיר. כך, למשל, יזמה העירייה שבוע עסקים בו פרסמה העירייה את ההטבות והמבצעים של בעלי העסקים, סיירת דיגיטלית של בני נוער עברה בין בתי עסק וסייעה להם להקים דפי פייסבוק ואינסטגרם לעסק על מנת לאפשר להם להתרחב במכירה ברשת. העירייה גם אפשרה לבעלי מסעדות ובתי קפה “לגלוש” לשטח הציבורי הסובב את בית העסק, מבלי לפגוע בדרכי הגישה, כך שיוכלו להציב יותר שולחנות ועובדי העירייה קיבלו שוברים לרכישה בעסקים מקומיים.