עיריית ראשל”צ נערכת למזג אוויר סוער

קניון רוטשילד ראשון לציון

מאת:מיקי אלון. צילומים:עידן גרוס. גשם כבד ובעיקר רוחות חזקות * עיריית ראשון לציון נערכת ברחבי העיר למניעת הצפות, חסימות צירים ומניעת גלישת אדמה * בחוף הים הקימו סוללות חול מחשש לגלים בגובה שישה מטרים. למרות מזג האוויר הקיצי בשבוע האחרון, החורף עדיין כאן וממחר הוא צפוי להביא עמו גשם כבד ורוחות חזקות. בעיריית ראשון לציון השלימו את ההערכות לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי לפקוד את האזור החל משעות הערב ועד סוף השבוע.

כלקח מהעבר, אגף חופים ואגמים החל כבר אתמול בהקמת סוללות עפר שאמורות לבלום את הגלים, שעל פי החשש, עשויים להגיע לגובה של שישה מטרים. בתרחיש כזה, עלול להיגרם נזק לסוכות המציל, מתקני הנופש ובתי העסק בחוף.

עובדי חברת המים מניב ניקו פסולת מקולטנים ותעלות הניקוז, המובלים הגדולים עברו ניקוי יסודי, ובמינהל איכות הסביבה פינו בימים האחרונים מפגעים ופסולת שעשויים להצטבר בקולטנים. גם עובדי מינהל שפ”ע הוציאו מהמחסנים כלים הנדסיים כהיערכות לפינוי מפגעים גדולים.

בחברה לביטחון השלימו את ההערכות הכוללת הגברת הסיורים וכוחות הפיקוח. הפקחים נערכים גם לתת מענה במקרה של קריסת עצים, ענפים, כבלי חשמל, הצפות ומפגעים אחרים. נציין עוד כי בחברה לביטחון נערכים לשיבושי תנועה שעשויים להתרחש עקב נפילות חשמל ותקלות ברמזורים.

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, אמר: ״החורף בישראל מאופיין באירועי גשם שבפרק זמן קצר יורדת כמות גשמים אדירה, כך שבאופן טבעי נוצר עומס על הקולטנים ותעלות הניקוז. הגדרנו משימות לכלל הצוותים שלנו על מנת לעשות כל מאמץ כדי להבטיח חורף בטוח לתושבי העיר. היערכות מוקדמת היא המפתח להתמודדות נכונה בשעת חירום. אני מודה לעובדי העירייה, מניב והחברה לבטחון על ההיערכות ותיאום מוצלח עם לכוחות הביטחון וההצלה״.

בעיריית ראשון לציון מבקשים מהתושבים לשמור על כללי הזהירות בימי מזג האוויר הסוער ולפנות למוקד העירוני לדיווח על מפגעים. מוקד 106 יתוגבר במוקדנים כדי לתת מענה מיידי לאירועים.

השארת תגובה