במגבלות הקורונה: ראשל”צ חוגגת את פורים

מאת:מיקי אלון. פורים 2021 יהיה שונה לחלוטין מקודמו, אבל עיריית ראשון לציון תדאג שגם השנה הוא יהיה שמח ומבדח, בעיקר בזום * הופעות סטנד אפ, תחרות מונולוגים קומית, הצגות מוזיקליות וגם המיזם המסורתי: “פרגן לשכן” המעודד משלוחי מנות בין שכנים. רק לפני שנה היה היכל התרבות בראשון לציון מלא עד אפס מקום בהופעה פורימית וחגיגית של ישי ריבו במסגרת פסטיבל הקומדיה וההומור ע”ש ספי ריבלין. אלא שמאז נכנסו ההגבלות על התקהלויות וחגי ישראל נחגגו רק עם המשפחה הגרעינית. השנה, למרות האופטימיות ממגמת החיסונים והורדת התחלואה, ההגבלות על חגיגות עדיין כאן ובראשון לציון נחושים לקיים את מצוות החג: שמח ומבדח.במסגרת פסטיבל הקומדיה וההומור ע”ש ספי ריבלין, תערך תחרות המונולוג הקומי במתכונת וברוח תקופת הקורונה.

סטודנטים בעלי כישרון קומי ודרמתי, הלומדים בבתי הספר למשחק בישראל, יציגו את המונולוג מול חבר שופטים והקהל ברובו ייהנה מהבית בשידור חי וישיר בפייסבוק ובאתר היכל התרבות ראשון לציון.

אגף הנוער והצעירים במינהל קהילה לקחו על עצמם להצחיק את הצעירים ב”סטנדפורים” שיתקיים במתכונת זום ביום רביעי (24.2) בשעה 21:30. אור ליפל ינחה וגיא הוכמן ולאה לב אמונים על החלק האומנותי. וזה לא הכל, במרכז הנוער הבלאנס ישדרו בלייב ביום חמישי (25.2) בשעה 19:00 הופעות ואפילו תחרות תחפושות, כאשר על המופע המרכזי אמונה הזמרת והיוצרת יסמין מועלם.

גם תלמידי בתי הספר היסודיים לא יישארו מקופחים, במסגרת סל תרבות עירוני ישודרו בזום הצגות מוזיקליות ללא עלות לתלמידי כיתות א’-ו’. התיאום יעשה מול רכזות סל התרבות הבית ספריות. ההצגות שישודרו הן “אי המטמון” ו”רובין הוד” מבית תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער וכן “חגיגה ישראלית עם שולי ומשה דיין”- מופע מוזיקלי באווירה פורימית.

מינהל קהילה בעירייה מתגייס גם הוא לשמח את תושבי העיר, במסגרת זו יערכו כמעט כל השבוע אירועי זום ברוח פורים. היום (22.2.21) בשעה 17:30 תעלה ההצגה: “מוכר הכובעים והקופים” המיועדת לילדים בגילאי 3-7. מחר, יום שלישי (23.2) בשעה 18:00 תתקיים סדנת קסמים חגיגית. רון לופטין מתוכנית הטלוויזיה “בית ספר לקוסמים” בסדנת לימוד קסמים אינטראקטיבית. ביום חמישי (25.2) בשעה 18:00 תעלה ההצגה “הביצה שהתחפשה”. פרטים על ההצגה באתר העירוני, ניתן יהיה לצפות בה עד יום ראשון בבוקר.

בנוסף, כמיטב המסורת, מוביל מינהל קהילה בעירייה את מיזם “פרגן לשכן” המעודד משלוחי מנות בין שכנים לשכנות. מינהל קהילה מחלק אלפי מארזים צבעוניים ברוח החג. התושבים ותלמידי בתי הספר שיקבלו את המארזים, ימלאו אותם בכל טוב ויחלקו לפי ראות עיניהם. 5000 מארזים חולקו לבתי ספר יסודיים ו -9000 מארזים מחולקים בשכונות ברחבי העיר.

השארת תגובה