ימי הזיכרון בראשון לציון גם ממבט מגדרי

מאת:מיקי אלון.לראשונה, תקיים עיריית ראשון לציון אירועים בימי הזיכרון לשואה ולגבורה ולחללי מערכות ישראל ממבט מגדרי * בין היתר יתקיימו “שרים לזכרן”, הרצאה על צביה לובטקין ורב שיח לזכרן של לוחמות תש”ח * כל האירועים ישודרו בזום

צילום: עידן גרוס

לצד הטקסים העירוניים והממלכתיים, עיריית ראשון לציון מבקשת לתת השנה ביטוי ולספר את סיפורן של נשים בתקופת השואה ובמערכות ישראל. המשרד לקידום מעמד הנשים בשיתוף מנהלי קהילה ושילוב חברתי והחברה העירונית, יקיימו שורה של הרצאות ואירועים בשבוע הקרוב. כל האירועים ישודרו גם בזום, וניתן להירשם בקישור הבא :
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeaIZLP81g7IESLTur-68NHw8S7Bn1ewSgeTERjZc4YTcaBaQ/viewform

היום ( 5.4), בשעה 16:00, לאה רושקובסקי תארח את ד”ר זהבה שרץ, אחותה של רותקה, לשיחה על היומן שנכתב בפולין בתקופת השואה.

מחר (6.4) תתקיים ההרצאה “שנחאי עיר מקלט” של רותי מרשבסקי על המבצע להצלת היהודים שהצליחו להימלט מהתופת באירופה. בהמשך הערב, בשעה 20:00, שרון טפר בהרצאה מרתקת על סיפורי אהבה שנרקמו בצל השואה, במקום הכי חשוך.

ביום רביעי (7.4), ערב יום השואה, בשעה 16:00 ד”ר שרון גבע תספר על צביה לובטקין, ממנהיגות מרד גטו ורשה. למחרת (8.4), יום השואה יתקיים מפגש זיכרון בסלון במשרד לקידום מעמד הנשים עם שוש טריסטר ניצולת שואה שנולדה באוקראינה ובתקופת השואה נשלחה עם משפחתה למחנה עבודה. המשפחה הצליחה לברוח ובמשך שנתיים התגוררו תשע נפשות מתחת לאדמה.

בשבוע הבא, יום שני (12.4) בשעה 18:00, אהוד שפירא יספר על אחיו, יגאל (יעקב) שפירא שנפל במלחמת יום הכיפורים. בערב, בשעה 20:00, יתקיים במועדון התדר ערב שירי לוחמות “שרים לזכרן” עם הזמרת ללי ברגר. ביום שלישי (13.4) בשעה 10:00 בבוקר יתקיים רב שיח לזכרן של לוחמות תש”ח. ביום ראשון (18.4) בשעה 19:00 תספר ד”ר גילי גופר את סיפורה של גולדה מאיר ותדבר על מנהיגות נשית בימי מלחמה ושלום. ההרצאה תתקיים במתנ”ס רמת אליהו וכאמור תשודר בזום.

השארת תגובה