ראש העיר רז קינסטליך: “…פיקניק חברתי במקום מדורה מזהמת…”

קניון רוטשילד ראשון לציון

מאת: מיקי אלון. אגף קיימות וסביבה ומינהלי קהילה וחינוך בעיריית ראשון לציון פונים לילדים, וגם להורים, ומציעים להם להתאגד כקבוצה ולהחליף את המדורה בפיקניק בטבע * אלו שיבחרו את הפיקניק יזכו בהצגה נודדת שתגיע עד אליהם * ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: “המדורות מהוות מפגע סביבתי ותורמות לזיהום אוויר הפוגע בסביבה ובבריאות של כולנו. יחד עם זאת לא נחליף את החוויה עם החברים והמשפחה”

עיריית ראשון לציון בהצעה יוצאת דופן: ותרו על המדורה בל”ג בעומר ותקבלו הצגה נודדת שמגיעה עד אליכם. בשנים האחרונות פועלת העירייה לצמצם את כמות המדורות ובכך להימנע מזיהום אוויר ומפגעים.
השנה, אגף קיימות וסביבה ומינהלי קהילה וחינוך בעיריית ראשון לציון פונים לילדים, וגם להורים, ומציעים להם להתאגד כקבוצה גדולה ולהחליף את המדורה בפיקניק בטבע.

אלו שיבחרו בהצעה זו ויתחייבו לקיים פיקניק בטבע, ייהנו מהצגה בנושא סביבה שתגיע עד אליהם. מועדי ההצגות: בימים א’-ה’ (25-29.4) בשעות אחר הצהריים. מיקום ההצגה ייקבע לבחירה עם מפעיל ההצגה.

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: “המדורות מהוות מפגע סביבתי ותורמות לזיהום אוויר הפוגע בסביבה ובבריאות של כולנו. אני סומך על תושבי העיר שיגלו אחריות סביבתית ויענו לפנייתנו. בכל מקרה, אנחנו לא נחליף את החוויה עם החברים והמשפחה ולכן מעודדים קיום מפגש חברתי ברוח החג”.

שריפת העצים פוגעת במערכת האקולוגית שלנו. לעצים תפקידים חשובים רבים – ניקוי הריאות של כדור הארץ על ידי החלפת פחמן דו חמצני בחמצן, הורדת הטמפרטורה, הצללה ומהווים בית גידול למינים רבים.
חשוב לציין שמטרת האירוע היא שמירה על הסביבה, ולכן בעירייה מעודדים שימוש בכלים רב-פעמיים בפיקניק.

השארת תגובה