מגן דוד אדום יקיים ביום שישי יום הסברה ארצי בנושא אלרגיה ודרכי טיפול

מאת: מיקי אלון. ביום שישי הקרוב (23.4) יקיימו מתנדבי הנוער של מגן דוד אדום יום הסברה מיוחד בעשרות ערים ויושבים ברחבי הארץ במטרה להעלות את המודעות לנושא האלרגיה, הטיפול, חשיבות הקריאה למד”א בקו החירום 101 והשימוש במזרק האפיפן שבעזרתו כל אחד יכול להציל חיים. בנוסף, יחולקו עלוני הסבר על אלרגיה בשפות שונות.

 בעקבות האירוע הטרגי שהתרחש בשבוע שעבר במסעדה בשל אלרגיה חריפה, מדווחים במד”א על עלייה משמעותית בפניות לארגון בנושא אלרגיה ובמגן דוד אדום הוחלט לקיים יום הסברה ארצי בעשרות מוקדים, בהם טבריה, עפולה, דאלית אל כרמל, חוף בוגרשוב בתל אביב, פתח תקווה, ירושלים, שדרות, אופקים ועוד וזה במטרה להנגיש את המידע לציבור ולהציל חיים.
 
רשימת המקומות המלאה והשעות בה יתקיים יום ההסברה ניתן למצוא באתר מד”א בכתובת https://www.mdais.org/101/allergy230421
מנכ”ל מד”א, אלי בין: “הידע, הכלים וזמן התגובה הנם הדרכים להצלת חיים בעת אירוע אלרגי במרחב הציבורי או בבית. ידע הוא כוח ועל הציבור להשתמש בו בתבונה ובאחריות על מנת לסייע ולהציל חיים. בהתקף אלרגי יש לחייג למוקד 101 של מד”א ולהיערך עם מזרק אפיפן. במקביל, החובשים והפרמדיקים ידריכו במהלך השיחה את האזרח בנוגע לדרכי השימוש במזרק ברגעים הראשונים עד להגעתם הצוותים הרפואיים של מד”א. אני קורא לציבור להגיע ליום הקהילה ולקבל את הכלים החשובים – שיכולים להציל חיים במקרה חירום”.
 
מידע נוסף על מניעה, זיהוי וטיפול בתגובה אלרגית ניתן למצוא באתר מגן דוד אדום בכתובת https://www.mdais.org/101/allergy
דוברות מד”א.

השארת תגובה