ראש העירייה רז קינסטליך: “המינהל לשילוב חברתי (רווחה) יקבל תוספת תקציבית של כ-900 אלף ש”ח לשנה הקרובה

מאת: מיקי אלון. אחרי שנת הקורונה ראש העירייה הנחה להגדיל את תקציב הרווחה.

המינהל לשילוב חברתי (הרווחה) צפוי לקבל תוספת תקציבית בלמעלה מ-900 אלף ₪ לשנה הקרובה * למרות החזרה לשגרה, כמחצית מתיקי הרווחה שנפתחו בשנת הקורונה, היו משפחות שלוו וטופלו בעבר על ידי הרווחה * התקציב הנוסף יאפשר פיתוח שירותים חדשים למגוון אוכלוסיות יעד * מיזם של מינהל הרווחה נבחר כמצטיין במשבר הקורונה על ידי משרד העבודה והרווחה * ראש העירייה, רז קינסטליך: “אני יודע שעובדי המינהל המסורים יודעים להכפיל בעשייה כל שקל שמופנה לרווחה”

בשורה תקציבית. ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, הנחה להגדיל את תקציב המינהל לשילוב חברתי בלמעלה מ-900 אלף ₪ לשנה הקרובה. תקציב זה יאפשר פיתוח של שירותים חדשים למגוון אוכלוסיות יעד. מחר (16.6) הנושא יעלה מחר לאישור מועצת העיר”.


השנה האחרונה הייתה ללא ספק השנה שבה תפקיד המינהל היה דומיננטי בחיי התושבים. עם פרוץ משבר הקורונה, הקים המינהל את מיזם “חמ”ל משאבי קהילה” שריכז ופיתח פרויקטים חברתיים על בסיס הצרכים של התושבים. בזכות החמ”ל, ניתן מענה ליותר מ-15,000 יחידים ומשפחות, הפעלה וגיוס של 7000 מתנדבים ויותר מ -100,000 פעולות התנדבות ברחבי העיר.
מיזם זה זכה לתהודה ארצית והוביל לבחירתו, על ידי משרד העבודה והרווחה, כאחד מ-16 המיזמים המצטיינים בארץ בתקופת הקורונה.

למרות החזרה לשגרה והורדת המסכות, השפעות המשבר לא חלפו עבור משפחות רבות בארץ וכמובן בעיר. מנתוני המינהל לשילוב חברתי עולה כי 48% מתיקי הרווחה שנפתחו בשנת הקורונה, היו משפחות שלוו וטופלו בעבר על ידי הרווחה, עמדו על הרגליים ויצאו לדרך עצמאית. במינהל מבינים כי הזעזוע העולמי החזיר אותם אחורה וכעת הם מתחילים מחדש את התהליך להתנהלות עצמאית.

ראש העירייה, רז קינסטליך, נימק את החלטתו להגדיל את תקציב מינהל הרווחה: “נוכחנו ללמוד כי רק מערכת חזקה ויציבה המורכבת מעובדים שרואים בעשייתם שליחות, יכולה להתמודד עם משבר חברתי, כלכלי ובריאות בסדר גודל שהביאה עלינו הקורונה. אני גאה במינהל הרווחה שידעו לעמוד כצוק איתן ומקום מבטחים עבור אלפי משפחות ברחבי העיר במהלך השנה האחרונה. אני יודע שעובדי המינהל המסורים יודעים להכפיל בעשייה כל שקל שמופנה לרווחה. אני משוכנע שהגדלת התקציב תיתן מענה רחב יותר לאלו שזקוקים לו יותר מכל”.

עם הגדלת התקציב, נערכים במינהל הרווחה נערכים להוציא לפועל תוכניות ושירותים נוספים, למשל פתיחת מענה חדש לנוער בסיכון המשתמש באומנויות לחימה ככלי לפיתוח והעצמה אישית והרחקה מהרחוב, הרחבת מענים במרכז משפחות למשפחות מיוחדות להן ילד עם צרכים מיוחדים, טיפול ובניית מעטפת רגשית לילדים שהתייתמו מהוריהם, פיתוח מענה טיפולי למשפחות בהליכי גירושין, פתיחת שלושה מועדוני אזרחים ותיקים וסיוע במלגות לימודים לסטודנטים עם צרכים מיוחדים בשיתוף פעולה עם המוסד לביטוח לאומי.

סגן ראש העירייה, ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג’מי, אמר: “המינהל לשילוב חברתי מפתח תוכניות לצרכים המשתנים במהלך השנה ולשמחתי ראש העירייה נעתר בשמחה לבקשות הגדלת התקציב שלנו עבור פעילויות מגוונות וחשובות למען תושבי העיר. פעולות חמ”ל משאבי קהילה, של המחלקה לעבודה סוציאלית בקהילה במנהל לשילוב חברתי, הצליחו לשלב בין הצרכים הפרטניים שעלו בקו החם ולטפל בכל אחד מהצרכים על ידי משאבי משרד הרווחה, גיוס תרומות וגיוס מתנדבים ששינעו את כלל המשאבים עד לביתם של הלקוחות. כל אלו יחד יצרו מענה שלם לצרכים שעלו ומהווים גם תשתית לתכניות הבאות שנפתח במנהל”.

השארת תגובה