החל מיום ראשון הקרוב (22.8) בדיקות סרולוגיות לתלמידי העיר כחלק ממתווה פתיחת שנת הלימודים

מאת: מיקי אלון.

בהמשך להחלטת הממשלה ומשרד החינוך, העירייה תפעיל מתחמי בדיקות סרולוגיות עד לפתיחת שנת הלימודים * הבדיקות מיועדות לגילאי 3-12 ונועדו לאתר תלמידים שכבר חלו בקורונה והחלימו, מה שהופך אותם לפטורי בידוד ויאפשר את הרצף הלימודי בכיתות ובגני הילדים

בהמשך להחלטת הממשלה ומשרד החינוך, עיריית ראשון לציון תפתח ביום ראשון הקרוב (22.8) שבעה מתחמי בדיקות סרולוגיות לכ-36 אלף תלמידים בני 3-12 שיפעלו עד ה-31.8.21 לקראת פתיחת שנת הלימודים. ביום ראשון (22.8) יפעלו המתחמים בין השעות 13:30 – 21:00. החל מיום שני 23.8.21 ועד 31.8.21, המתחמים יפעלו בכל יום (למעט שישי-שבת), בין השעות: 11:00 – 19:00. (מצורפת רשימת המתחמים)

הבדיקות נועדו לאבחן ילדים הנושאים בגופם כמות מספיקה של נוגדנים, ככל הנראה בעקבות היותם מחלימים מבלי שאובחנו כחולים ותלמידים אלו יהיו פטורים מבידוד.
מטרת הבדיקות היא להגדיל את מספר התלמידים שלהם פטור מבידוד ובכך לשמור על רצף ושגרת לימודים ולמנוע אובדן ימי לימוד.

ראש העירייה, רז קינסטליך, הוסיף: “כולנו מבינים את המשמעות והנזק הרגשי, החברתי והחינוכי באי פתיחת מוסדות החינוך והמשך הלימודים מרחוק. אנחנו רוצים למצוא את הדרך הבטוחה ביותר שתאפשר לתלמידים לחזור לשגרת לימודים ובאותה נשימה למתן עד כמה שניתן את העלייה בתחלואה עם פתיחת שנת הלימודים. בהזדמנות זו אני קורא שוב להורים ולצעירים לגלות אחריות אזרחית ולהתחסן. יש לכולנו משקל רב איך יראה הראשון בספטמבר”.

יש לציין כי הבדיקות אינן בגדר חובה, אך מומלצות להורים על מנת שהילד/ה יקבלו פטור מבידוד, במקרה לחשיפה למאומת בנגיף הקורונה. מדובר בדקירה קטנה באצבע שתעשה על ידי חובשים.

רשימת מתחמי הבדיקות הסרולוגיות:
מרכז קהילתי נווה חוףחיל הצנחנים 5 מרכז קהילתי כרמיםהיין 2
מרכז קהילתי אשליםהתזמורת 18 קאנטרי 360 בנחלתהעצמאות 37
ביה״ס סיני
נורדאו 47
מרכז קהילתי רביביםהאחד עשר 35 פינת כתריאל ביה״ס יסוד המעלההצמח 7

לינק לפרטים נוספים
https://www.rishonlezion.muni.il/Lists/List/CustomDispForm.aspx?ID=909https://www.rishonlezion.muni.il/Lists/List/CustomDispForm.aspx?ID=909

השארת תגובה