עיריית ראשל”צ האירה את בניין העירייה בוורוד ומקיימת פעילויות והרצאות בחודש המודעות לסרטן השד

מאת: מיקי אלון.

ראשון לציון מציינת את חודש המודעות לסרטן השד

עיריית ראשון לציון האירה את בניין העירייה בוורוד ומקיימת שורה של פעילויות והרצאות בנושא * במקביל אלפי תלמידים יתרימו בעיר במסגרת מבצע “הקש בדלת” * ראש העירייה רז קינסטליך : “רואים חשיבות רבה בהעלאת המודעות לנושא. אבחון מוקדם יכול להציל חיים”

בימים אלו מצוין חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד. כמדי שנה, עיריית ראשון לציון מרימה את הכפפה ומבקשת להעלות את המודעות לנושא. בין היתר יואר בניין העירייה בוורוד, צבע המסמל את המאבק.
כמו כן, המשרד לקידום מעמד הנשים ומחלקת בריאות הציבור בשיתוף מינהל קהילה, החברה העירונית, קופות החולים וארגוני הנשים יקיימו שורה של פעילויות והרצאות בנושא. סרטן השד הוא הגורם השכיח ביותר לתמותה מסרטן בקרב נשים, האחראי לכחמישית מכלל התמותה מסרטן בנשים. הגילוי המוקדם של סרטן השד הוא גורם מרכזי בסיכויי הריפוי מהמחלה. סיכויי ההחלמה של נשים שמחלתן אובחנה בשלב מוקדם מגיעים ל-92%.

ראש העירייה, רז קינסטליך: “אנו רואים חשיבות רבה בהעלאת המודעות לנושא. אבחון מוקדם יכול להציל חיים. אני קורא לנשות העיר, להשתתף ולעודד נשים נוספות להיבדק, זו אחריות של כולנו”. מעבר להרצאות, תתקיים בבניין העירייה התערוכה “זאת אני” בשיתוף מיזם גמאני רצה, מיזם חברתי קהילתי של קבוצות ריצה וכושר לנשים שמתמודדות עם סרטן השד. בגן המנהיגים יתקיים פילאטיס וקבוצות הליכה, קבוצת “ראשוניות סורגות” סורגת בוורוד נעלי בית וצעיפים שיחממו בחורף את הלב לנשים שחולות בסרטן השד, ראשון לציון גם תארח את הטורניר הארצי של ליגת “מאמאנט” וכן יערכו סדנאות בשפה הרוסית והאמהרית.

במקביל, כבכל שנה (מלבד שנת הקורונה אשתקד), יצאו תלמידים מ-18 בתי ספר על יסודיים להתרים עבור האגודה למלחמה בסרטן במסגרת מבצע “הקש בדלת”. התרומות מסייעות בבנייה ובשיפוץ מחלקות האונקולוגיות במרכזים הרפואיים ברחבי הארץ, במימון תקנים לצוות פסיכוסוציאלי וברכישת ציוד רפואי מתקדם. האגודה פועלת למעלה מזה 60 שנה והיא אינה נתמכת על ידי אף גוף ממשלתי, אלא רק מתרומות הציבור.

בדיקות מקדימות מסייעות לאתר את סרטן השד כבר בשלב ההתחלתי ומעלות משמעותית את הסיכוי להחלמה. ניתן לתאם בכל אחת מקופות החולים:
קופ”ח כללית- 2700* או 12222700
מכבי-3555* או 1700505353
לאומית- 1700507507
מאוחדת 3833* או 12223833

ניתן להצטרף לקבוצת הוואטסאפ ולקבל קישורים לסדנאות ב-ZOOM
https://chat.whatsapp.com/DxFtuMEiwNy0BPkRvi7qvB

תגובה אחת

  1. ירדנה טל הגב

    מעונינת להיפגש

השארת תגובה