יום האישה הבינלאומי 2022: עיריית ראשון לציון קיבלה אות הערכה מיוחד ומקיימת אירועים לכל אורך חודש מארס

מאת: מיקי אלון.

לרגל יום האישה, שיחול ב-8 למארס, קיבלה אתמול (רביעי) עיריית ראשון לציון אות הערכה על אחוז הנשים הגבוה הנמצאות בתפקידי ניהול בכירים בעירייה. לכל אורך חודש מארס תקיים העירייה אירועים חגיגיים, וביניהם: כנס על אחריות מגדרית, יריד מקומי של בעלות עסקים, מופעי תרבות וסטנד-אפ ומגוון הרצאות וסדנאות. ראש העירייה, רז קינסטליך: “העשייה שלנו בתחום השוויון המגדרי מתקיימת בכל ימות השנה. אחוז המנהלות הבכירות בעירייה הוא מהגבוהים בישראל”.

כבכל שנה, מציינת עיריית ראשון לציון את יום האישה הבינ”ל עם מגוון אירועים שיתפרסו על פני כל חודש מארס. השנה יום האישה הבינלאומי יחול ב-8 במארס, ובמהלכו יתקיים יריד מקומי של בעלות עסקים ונשים יוצרות בהיכל התרבות, ומופעי תרבות מוזיקליים מעוררי השראה – נשים שרות מחאה ושירי מחווה לכלות פרס ישראל.

אתמול (רביעי) במהלך ישיבת המועצה קיבלה עיריית ראשון לציון אות המגדר מעמותת כ”ן (כוח נשים לקידום מנהיגות נשים בישראל) על אחוז הנשים הגבוה הנמצאות בתפקידי ניהול בכירים בעירייה. אות הערכה זה ניתן לערים בהן יש לפחות 40% נשים בתפקידים בכירים, כאשר בעיריית ראשון לציון ישנן הרבה יותר.

ראש העירייה, רז קינסטליך: “עיריית ראשון לציון דוגלת בקידומן של נשים בכל התחומים ופועלת לצמצום הפערים המגדריים. אחוז המנהלות הבכירות בעירייה הוא מהגבוהים בישראל, והעשייה שלנו לקידום שוויון מגדרי מתקיימת בכל ימות השנה באמצעות סיוע ותמיכה לכל אישה על רצף החיים, לצד פעילויות שוטפות להטמעת החשיבה המגדרית ולקידום נשים בשוק התעסוקה ובמוקדי קבלת ההחלטות. אות המגדר שקיבלנו מוכיח את החשיבות שאנו רואים בשילוב נשים בתפקידי מפתח. ראשון לציון תמשיך להוות דוגמה לקידום נשים ולשוויון מגדרי בישראל, ואני מזמין את כולן ואת כולם להגיע לאירועים הרבים שארגנה העירייה לרגל יום האישה הבינלאומי”.

סגנית וממלאת מקום ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך והנשים, ליאל אבן-זהר: ״ביום האישה אנו מציינות את הדרך הארוכה שעברנו במאבק אל השוויון, חוגגות את ההצלחות ומציינות גם את העבודה שעוד לפנינו. בשנה האחרונה, על אף אתגרי הקורונה, המשכנו בפעילות הענפה לקידום מעמד הנשים. כממלאת מקום הראשונה של ראש העירייה ומנכ”לית לשעבר של עמותת כוח נשים לקידום נשים, אני גאה שבעיריית ראשון לציון יש מעל ל-50% נושאות תפקידים סטטוטוריים ושקיימת עלייה במספר חברות המועצה והדירקטוריות. אנחנו מתקרבות ומתקרבים לשוויון המיוחל, שטוב לכולן ולכולם. יום אישה שמח לראשון לציון ולישראל”.

כאמור, לכל אורך החודש יתקיימו אירועים מרתקים לקהל הרחב. כך, ב-7 במארס יתקיים כנס “ראשונה לאחריות מגדרית” במוזיאון אגם עם מומחים ומומחיות מהאקדמיה, מהעולם העסקי ומהמגזר השלישי שידברו על אסטרטגיות לקידום שוויון מגדרי בכל תחומי החיים. עוד במהלך החודש תתארחנה בראשון לציון נשים מעוררות השראה מעולם התרבות, התקשורת, המשפט, האקדמיה והמדע, ויהיה ניתן לשמוע על האתגרים מנקודת מבט מגדרית ועל סיפורי ההצלחה. נארח בעיר להרצאות מרתקות גם את יונה אליאן, דליה מזור, רינה מצליח, טליה פלד קינן, שרון וכסלר, לוסי האריש ועוד.

כמו כן, יתקיים מופע סטנד-אפ של נויה מנדל, מופע של הזמרת שי המבר ופאנל של נערות מובילות שינוי. עיריית ראשון לציון מציעה גם מגוון רחב של סדנאות – “עשי זאת בעצמך”; סדנת תעסוקה ממבט מגדרי וסדנה לאימהות ולבנות עם צרכים מיוחדים. לצד כל אלה יתקיימו פעילויות של תיאטרון נשים ומקהלה לנשים; וכן פעילויות ספורט ויצירה נשית, הקרנת סרטים, ערב מיוחד של מורשת נשית, כנס שעוסק בבריאות ממבט מגדרי ואירועים נוספים ממבט מגדרי ורב תרבותי.

לרשימת האירועים המלאה לחצו כאן: https://bit.ly/3CdCSpt
לפרטים ולהרשמה ניתן לחייג למשרד לקידום מעמד הנשים בעיריית ראשון לציון: 03-9682431 או דרך כתובת המייל: DanaE@rishonlezion.muni.il

השארת תגובה