אסון בדרך המכבים ראשון לציון:תושב רהט שנמלט מזירת תאונה דרס במחסום כביש את המתנדב רס”ר עמיחי כרמלי ז”ל שנהרג מהפגיעה ופצע שלושה אחרים

המשטרה עצרה הבוֹּקר סמוך לצומת בית דגן, 4 תושבי רהט בחשד לדריסה למוות של מתנדב משטֹרה במתנ”א ופציעתם של שלושה מתנדבים נוספים, בעת שהחשודים פּרצו עפ”י החשד מחסום בידוק שכרות, תוך המלטות מזירת תאונת דרכים אחרת בראשל”צ

רס”ר עמיחי כרמלי ז”ל . צילום: באדיבות המשפחה

מאת: מיקי אלון מקומון ראשון

שוטרי תחנת ראשל”צ הבחינו לפנות בוקּר ברכב חשוד הפוגע במונית בעיר ונמלט מהזירה לכיוון צומת בית דגן,  כאשר בהגיעם אל מחסום בידוק שכרות בכביש 412, דרסו 4 מתנדבי מתנ”א שפעלו במקום.

צילום: דוברות מד”א

עפ”י גורמי רפואה,  כתוצאה מדריסת המתנדבים, נקבע מותו של מתנדב אחד ושלושה נוספים  נפגעו באורח קשה וקל,  שפונו אל המרכז הרפואי אסף הרופא.

כאמוּר, המשטרה עצרה את 4 החשודים, תושבי רהט ובהמשך יובאו לדיון בבימ”ש בבקשה להאריך את מעצרם.

צילום: דוברות מד”א

בוחני התנועה של מחוז מרכז חוקרים את נסיבות האיּרוע  במטרה למצות את מלוא חומרת הדין עם המעורבים.

משטרת ישראל ואגף התנועה מודיעים בצער רב, על נפילתו של המתנדב רס”ר עמיחי כרמלי ז”ל, בן 46, במהלך פעילות משטרתית מבצעית בכביש 412 הסמוך לבית דגן. עמיחי ז”ל שירת כמתנדב באגף התנועה ביחידת ימת”א שפלה למעלה מ- 15 שנים.

עמיחי ז”ל, תושב העיר ראשון לציון, הותיר אחריו אשה, שני ילדים, אב, ושני אחים.

ראש אגף התנועה ניצב יהודה בן עטר:”מדובר באירוע חמור מאוד שבמהלכו נפל רס”ר עמיחי כרמלי ז”ל על המשמר בהגנה על משתמשי הדרך. עמיחי ז”ל היה חלק ממתנדבי אגף התנועה אשר נמצאים בחזית העשיה בשמירה על כלל הציבור בכבישי ישראל”

עמיחי ז”ל היה מתנדב שתרם למעלה מ- 15 שנה באגף התנועה, מקצועי, אמיץ, מלח הארץ ואני שולח את תנחומי למשפחה”. על מועד הלוויה נעדכן בהמשך.יהי זכרו ברוך.

צילום מקום הדריסה: דוברות משטרת ישראל

מפכ”ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי מתייחס לאירוע הקשה בו נהרג מתנדב המשטרה רס”ר עמיחי כרמלי ז”ל מראשון לציון, ונפצעו שני מתנדבים נוספים במחסום משטרתית לבדיקת שכרות.

“משטרת ישראל מבכה את מותו של מתנדב ותיק, חדור מוטיבציה, מקצועי ומסור, נכדו של רפ”ק משה כרמלי ז”ל, קצין משטרה שנפל בערב יום כיפור בשנת 1973 כשרימון הושלך לעברו ברחובה הראשי של עזה.

רס”ר עמיחי כרמלי ז”ל התנדב למעלה מ- 15 שנה באגף התנועה של משטרת ישראל, לרוב בפעילות אכיפה מצילת חיים בלילה שבין יום שישי לשבת כשבני הנוער יוצאים לבלות ושבים לביתם. עמיחי הציל שבוע אחר שבוע את חייהם של רבים הודות לפעילות המשטרתית ולאכיפה מצילת החיים שביצע בכבישים, והבוקר הוא נהרג כשרכב שניסה לפרוץ מחסום משטרתי, פגע בו וביתר חבריו, שני מתנדבים שהיו לצידו ונפצעו באורח קל.

עמיחי ז”ל שהתנדב שבוע אחר שבוע, במשך 15 שנה הוא דוגמא ומופת לתרומה לקהילה, למסירות ולאחריות דרך שירות משמעותי באגף התנועה של המשטרה.

המשמרת הזו, בלילה שבין שישי לשבת אשר ידועה במורכבותה לא הרתיעה אותו והוא הקפיד דווקא בה לבוא להתנדב מתוך רוח השליחות והאמונה שבפעילותו הוא מציל את חייהם של נערים ונערות ששבים מהבילוי חזרה לביתם ולהוריהם.

מערך המתנדבים המפואר של משטרת ישראל פועל בחזית המאבק בפשיעה, בתאונות הדרכים בשמירה על החוק והסדר, ובכל משימות המשטרה והיום איבדנו את אחד המתנדבים הטובים והמובחרים שלנו.

עמיחי וסבו משה, הם גיבורים שנפלו על משמרת ארצם ואזרחי מדינת ישראל בפעילות מבצעית, האחד כקצין משטרה והשני כמתנדב במשטרה, ובשעה קשה זו אנו נמצאים לצידה של משפחת כרמלי, אביו יצחק, אישתו קרן, שני ילדיו, יובל בת ה- 19 ושגיא בן ה- 16, ושני אחיו, עמית וערן, אנו תומכים, מסייעים ומלווים אותם מעתה ועד עולם.

אנו עדין חוקרים את נסיבות האירוע אך עולה שמדובר באירוע חמור שהחל בתאונת פגע וברח, המשיך באי ציות לשוטרים והסתיים בניסיון בריחה ופריצת מחסום משטרתי שהביאו לפגיעה בעמיחי ז”ל ולפציעת שני מתנדבים. אני מתחייב שהמשטרה תעשה הכל בכדי למצות את הדין עם העבריינים שצריכים להיענש בחומרה”.

יהי זכרו ברוך”.

דוברות המשטרה (אגף התנועה):
מצורפת תמונתו של המתנדב באגף התנועה רס”ר עמיחי כרמלי ז”ל שנפל היום בעת מילוי תפקידו בפעילות משטרתית מבצעית. באדיבות המשפחה.

תגובה אחת

 1. אילנה חדיו הגב

  אוי אוי מסכן
  מחוקקים מתיי כבר תפנימו
  חייבים לשנות חוקים שהם לא חוקיים
  מוות לערבים ולכול אדם שלוקח חיים של אחריים
  שחיים שלנו הם הפקר…….
  בבקשה בבקשה כמה שיותר מהר

השארת תגובה