הכנות ענק לביקורו של ג’ו ביידן בישראל ברביעי הקרוב, מצורף פירוט חסימות כבישים וסרטון של מודל אבטחה ייחודי

משטרת ישראל משלימה בימים אלו את ההכנות לקראת ביקורו של נשיא ארצות הברית, מר ג’ו ביידן, בישראל ביום רביעי הקרוב – תיעוד מיוחד של תרגול מודל ליווי ואבטחת שיירת נשיא ארה״ב במבצע הלאומי שיקרא ׳מגן כחול 3׳.

צילום: מתוך עמוד הפייסבוק הרשמי – President Joe Biden 

במהלך כל ימי הביקור יפעלו מעל 16,000 שוטרים, לוחמי מג״ב ומתנדבים אשר יתפרסו החל מיום רביעי בצהריים על מנת לאבטח, לשמור על הסדר הציבורי ולהכווין את התנועה במהלך הביקור הממלכתי שצפוי להיערך בישראל בין התאריכים 13-15.07.22.

״מגן כחול 3״ הינו מבצע לאומי מורכב ומשולב, אשר יתוכלל על ידי משטרת ישראל. היערכות המשטרה תתמקד במספר גזרות, ובפרט: מרחב נתב״ג, ירושלים והצירים הראשיים המובילים לבירה. בנוסף לפריסת הכוחות בשטח, יפעלו מרכזי שליטה ומוקדי משטרה על מנת להבטיח פיקוד ושליטה אפקטיביים לאורך כל המבצע.

סרטון מתוך תרגולת ״מגן כחול 3״:

צילום: דוברות משטרת ישראל

לפני מספר שבועות, החלה היערכות המשטרה לקראת ביקורו הצפוי של נשיא ארה״ב בישראל. היערכות המשטרה למבצע המורכב כללה, בין היתר: תכנון בהיבטי אבטחה, סדר ציבורי ותנועה ביחד עם יתר הגופים העוסקים במלאכה.

כחלק מהשלמת ההכנות וההיערכות של משטרת ישראל לקראת המבצע, התקיימה גם תרגולת מודל ליווי ואבטחה של מערך השיירה שעתיד להוביל את נשיא ארה״ב מר ג’ו ביידן ופמלייתו, בין האתרים השונים בהם הוא עתיד לבקר.

סרטון השיירה המאובטחת של הנשיא:

צילום: דוברות משטרת ישראל

בתוך כך, משטרת ישראל ביצעה ומבצעת תרגולות נוספות כחלק מהיערכות הכוחות לקראת הביקור החשוב שיתקיים במנלך השבוע.

במהלך ימי הביקור, החל מיום ד׳ (13.07.22) בשעות אחר הצהריים ועד ליום ו׳ (15.07.22) בשעות הצהריים, צפויים שיבושי תנועה וחסימות בצירים שונים באזור המרכז, בצירים המובילים לירושלים, וברחבי העיר ירושלים. כמו כן ייתכנו שינויים בהסדרי התנועה בצירים הראשיים המובילים לעיר לפרקי זמן קצרים ונקודתיים.

להלן צפי לשינויים בהסדרי התנועה הצפויים במהלך ימי הביקור צירים במרחב הבינעירוני:

יום רביעי (13.07.2022) צפוי להיסגר לתנועה כביש מספר 1 ממחלף שפירים ועד למחלף סחרוב בשני הכיוונים.

כמו כן יחסמו: הגישה לכביש 1 מכביש 6 במחלף בן שמן וממחלף נשרים, והתנועה תופנה לכביש 44, 444 וכביש 443.

השארת תגובה