מאירים את ראשון לציון: פרויקט מגרשים מוארים בשכונות “מונע אלימות ושוטטות של בני נוער”

מי לא דואג כשהילד או הילדה יוצאים בשעות הערב מהבית, לפעמים בלי מטרה מוגדרת, אלא רק כדי “להעביר את הזמן”.

צילום: החלוץ חינוך דרך ספורט

בארגון “החלוץ – חינוך דרך ספורט” השיקו בחודשים האחרונים במספר יישובים בארץ פיילוט ייחודי הקרוי “מגרשים מוארים” – ובו הילדים נהנים מתעסוקה ופעילות ספורטיבית במגרשי ספורט הצמודים לביתם – עם מדריכים מוסמכים שמפקחים על העניינים – והכל ללא תשלום.

הפיילוט הושק, לצד ליגות הקיץ השונות של ארגון “החלוץ”, כבר בחיפה, ראשון לציון, רחובות, מגדל, גבעת זאב, מרום גליל ומבואות חרמון. ובחודש אוגוסט יופעל גם בנהריה, פרדסיה ושער הנגב. הוא כולל עשרות ילדים, מכיתות ז’ ועד י”ב, ומתקיים פעמיים בשבוע בין השעות 20:00 עד 23:00 בלילה במגרשים שונים בכל יישוב.

צילום: החלוץ חינוך דרך ספורט

בפעילות הילדים מתחלקים לקבוצות ומשחקים אחת נגד השנייה, כהכנה לקראת טורניר הגמר שייערך במהלך חודש אוגוסט.

הילדים מגיעים ממספר רחב של שכונות באותו יישוב והם אף יכולים לדעת מי , משחקים או נמצאים איתם בקבוצה דרך אפליקציה מיוחדת, אותה אפשר להוריד לכל מכשיר סלולרי.

צילום: החלוץ חינוך דרך ספורט

רון יוכטמן, אחד המדריכים בפרויקט “מגרשים מוארים” של החלוץ ברחובות.

“מבחינתי, מה שמנחה את הפרויקט הזה זה הרצון של המאמנים והמדריכים לתקשר עם בני הנוער. החיבור דרך הספורט הוא הכי אוטנטי והנערים מתרגשים מהפרויקט”.

דור לזרוב, המדריך, בין השאר, גם ברחובות, מרום גליל ומבואות חרמון, הוסיף:

“המטרה היא ליצור עבור אותם נערים סביבה בטוחה מלווה על-ידי מאמן מקצועי למפגש חינוכי”.

בארגון “החלוץ – חינוך דרך ספורט” – מבית תנועת דרור ישראל – מפעילים מסגרות רבות למען הקהילה, בפעילות ספורט מגוונת בכל רחבי הארץ עם אלפי ילדים ובני נוער, כאשר הדגש כאמור הינו לעודד ולקדם חינוך לתרבות ספורט שוויונית תוך הקפדה על ערכים של הוגנות ליצירת חברה מכבדת ומחבקת המחברת בין אנשים ומחזקת את הקהילה. 

צוותי “החלוץ – חינוך דרך ספורט” הינם מקצועיים העוברים הכשרות לאורך השנה.

השארת תגובה