ילדה בת 4.5 מראשון לציון בלעה מטבע ובעזרת אבחון מהיר חייה ניצלו

קניון רוטשילד ראשון לציון

ניר אברמוביץ מנהל מכון הדימות של מכבי שירותי בריאות בראשון לציון לא האמין למראה עיניו. צילום הרנטגן של ילדה בת ארבע וחצי, שהגיעה למוקד החירום, הראה מטבע תקוע בוושט. בזכות אבחון מהיר והפנייה להמשך טיפול רפואי ניצלו חייה של הילדה הקטנה.

צילום: דוברות מכבי שירותי בריאות


9ילדה בת 4.5 הגיעה למוקד החירום של מכבי שירותי בריאות בראשון לציון בשעות הערב. האב הנסער, שליווה אותה סיפר כי הילדה שיחקה עם מטבע של 10 אגורות ובלעה אותו בטעות וכעת חשה אי נוחות וכאבים בגרון.

 
הילדה נבדקה ע”י הרופא התורן במוקד ותוך דקות ספורות היא הופנתה לביצוע בדיקות רנטגן לאישוש החשד. ניר אברמוביץ מנהל מכון הדימות בראשון לציון, שביצע את הבדיקה אישר מיד את האבחנה.


“אי אפשר היה לטעות בממצאי הבדיקה”, הוא מספר. “ראיתי באופן ברור מטבע תקוע בוושט של הילדה.  היה מדובר במטבע גדול יחסית, שנתקע ולא ירד הלאה. הזמנו מיד אמבולנס ופינינו את הילדה להמשך טיפול רפואי כי כל רגע במקרה הזה היה קריטי.

צילום: דוברות מכבי שירותי בריאות

בבית החולים הכניסו אותה מיד לחדר ניתוח, החדירו צינור אופטי לוושט ושלפו את המטבע. הילדה אושפזה בבית החולים להשגחה וכבר ביום למחרת שוחררה לביתה.
“קרה לנו נס רפואי של ממש”, אומר האב. “האבחון והתגובה המהירה של צוות מוקד החירום במכבי ולאחר מכן הטיפול המהיר בבית החולים הצילו את חיי הבת שלי.

לכל אורך הדרך הרגשנו שאנחנו בידיים טובות ומקצועיות. אני ומשפחתי מודים לכולם מעומק לב כי המקרה יכול היה להסתיים ממש אחרת”.


ד”ר חגי פרנקל ראש מחוז ירושלים והשפלה במכבי, “המקצועיות והאבחון המהיר ע”י צוותים שלנו במוקד החירום של מכבי הצילו את חייה של הילדה קטנה. זוהי ההוכחה שרפואת הקהילה עלתה מדרגה וכיום אנו מעניקים לחברים שלנו מעטפת בריאותית בסטנדרטים גבוהים בכל שעה”.

אודות המחבר

מיקי אלון

מיקי אלון- איש ציבור, פעיל חברתי, יו"ר יחד למען החייל ראשון לציון ,מעל 20 שנה כיו"ר הנהגות ההורים בבתי ספר בעיר, שנים רבות בהנהגה העירונית מתוכם 4 שנים כיו"ר עירוני וחבר בהנהגת ההורים הארצית, ניהול וכתיבה בפורומים עירוניים באתר העירייה בתקופתו של מאיר ניצן ודב צור, כיום רז קינסטליך ראש העירייה. מיקי מנהל האתר מקומון ראשון ומנהל את הפורום הגדול ביותר בעיר "פורום תושבי ראשון לציון" בפייסבוק ובו כ-100,000 חברים, חבר הנהלת בית החייל המשוחרר ועוד...כל הפעילויות בהתנדבות מלאה.

השארת תגובה