תושבים התלוננו אמש על פקקים בכבישי אזור מזרח ראשון לציון, שאלנו את מניב וקיבלנו תשובה

אמש הוצפו הרשתות החברתיות עם צילומים ושאלות מדוע באזור שיכון המזרח ,נווה הדרים ועוד יש פקקים שלא משתחררים ומדוע אין הכוונה של החברה לביטחון בשטח

צילום: דובר מניב.

לאחר בדיקה עם חברת מניב נמסר שבשל עבודות להחלפת צינור ביוב ברחוב ירושליים שבמזרח העיר נגרמו שיבושי תנועה וניידות ופקחים של החברה לביטחון היו במקום להכוונת התנועה, בחברה מתנצלים מראש על השיבושים הנגרמים לנוסעים בכבישים.

צילום: דובר מניב.

פירוט:

חברת המים והביוב של ראשון לציון “מניב ראשון” החלה השבוע לבצע פרויקט מורכב ברחוב ירושלים על מנת לשדרג את מערכת הביוב באחד מצירי התנועה הראשיים בעיר. העבודות המחולקות למקטעים קטנים, מתבצעות ללא חפירה על מנת שלא לפגוע בזרימת התנועה ולמנוע ככל האפשר פגיעה בשגרת החיים

ביום שני השבוע החלה חברת המים והביוב העירונית מניב ראשון בביצוע פרויקט חיוני ומורכב לשדרוג מערכת הביוב ברחוב ירושלים. הפרויקט שצפוי להימשך כחודשיים, מתבצע על ידי שימוש בטכנולוגיה חדישה של ניפוץ ללא חפירה המצריכה רק שני פתחים של כניסה ויציאה בכל מקטע של העבודות, למעט מקטעים קצרים בהם תתבצע חפירה פתוחה. העבודות מתבצעות בהתאם לתוכנית האב העירונית לביוב.

במסגרת הפרויקט יתבצעו שינויים בתנועת קווי האוטובוס העוברים ברחוב ירושלים. שילוט מתאים נתלה על התחנות וכן בוצע תיאום מוקדם ומקיף עם החברות עצמן לטובת תדרוך הנהגים הנוסעים בקווים אלו.

כהכנה לפרויקט בוצעו פעולות הסברה רבות הכוללות פרסום במגוון ערוצים, חלוקת מנשרים, הודעות טקסט והודעות קוליות שנשלחו לתושבי האזור.

כמו כן על מנת למזער את הפגיעה באיכות החיים במהלך העבודות, הפרויקט המורכב חולק לששה מקטעים, קטנים ככל האפשר. במהלך העבודות על כל מקטע, תתבצע חסימה מלאה לאחד מהכיוונים מלבד מקטעים בהם תתאפשר תנועה דו סטרית בכפוף להסדרי התנועה המאושרים.

סמנכ”ל הנדסה במניב ראשון, עדנאן עיסא, מדגיש כי מדובר בפרויקט חיוני להבטחת פעילותה התקינה של מערכת הביוב העירונית: “התיאומים בין הגורמים השונים הכוללים בין היתר את משטרת ישראל, משרד התחבורה, אגד וחברת החשמל, ארכו כשנה ועם קבלת כלל האישורים הוא יוצא כעת לדרך. אנו קוראים לתושבים להתעדכן בהסדרי התנועה שפורסמו במגוון ערוצים לרבות waze ומופיעים כמובן גם באתר האינטרנט של מניב”.

סאלי לוי, מנכ”לית מניב: “שיפור מתמיד של התשתיות העירוניות הנו חלק מתוכנית העבודה הסדורה שלנו. העבודה על ציר תנועה כה ראשי הינה מורכבת ביותר אולם חיונית ואנו מבצעים אותה במקצועיות, תוך פגיעה מינימלית בשגרת החיים של תושבי ראשון לציון. בתום העבודות תושבי העיר ייהנו מתשתית ביוב חדשה, משודרגת ובטוחה”.

צילום: דובר מניב.

צילום: דובר מניב.
צילום: דובר מניב.
צילום: דובר מניב.
צילום: דובר מניב.

השארת תגובה