עיריית ראשון לציון איתכם גם בפרישה: הכירו את מרכז אפ 60+ לתושבים הנמצאים לקראת היציאה לפנסיה

קניון רוטשילד ראשון לציון

תקופת הפרישה מהעבודה מלווה הרבה פעמים בחששות ובלחצים רבים. בדיוק בשל כך הוקם לאחרונה מרכז אפ 60+ במינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון, המהווה כתובת לאזרחים ותיקים הנמצאים לקראת היציאה לפרישה ועד חמש שנים לאחריה. המרכז מסייע בהכוונה לשירותים עירוניים לאזרחים ותיקים לקראת פרישה ומקיים סדנאות מגוונות לתכנון ולניהול תקופת החיים החדשה, קידום אורח חיים בריא, אוריינות דיגיטלית ועוד. ראש העירייה, רז קינסטליך: “למרות שמדובר בתקופה מרגשת ומבורכת, הרבה פעמים היציאה לפנסיה מאתגרת במיוחד. השירות החדש שלנו נועד לתת כלים פרקטיים שיפיגו את החששות ויעזרו לתכנן את הפרישה כמו שצריך”

תקופת הפרישה מלווה בחששות רבים, לחצים ומתחים. מקום העבודה מהווה עבור רבים לא רק מקור פרנסה, אלא גם מקור לזהות ולהשתייכות חברתית. בדיוק בשל כך הוקם לאחרונה מרכז אפ 60+ במינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון, המיועד לתושבות ולתושבי העיר הנמצאים לקראת פרישה ועד חמש שנים לאחריה.

צילום: דוברות העירייה.

תוכנית אפ 60+, הפועלת בשיתוף אגף אזרחים ותיקים במשרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי וג’וינט אשל, מסייעת בליווי אישי למשתתפים במטרה להפוך את הפרישה להזדמנות ואת תקופת החיים החדשה לזמן של צמיחה והתפתחות אישית. כך, המרכז מסייע בהכוונה לשירותים עירוניים לאזרחים ותיקים ומקיים סדנאות לניהול ותכנון תקופת החיים החדשה, התנהלות כלכלית וניהול פיננסי נכון; בניית מטרות ותוכנית פעולה; תוכניות מגוונות לקידום אורח חיים בריא, אוריינות דיגיטלית ועוד.

ראש העירייה, רז קינסטליך: “למרות שמדובר בתקופה מרגשת ומבורכת, הרבה פעמים היציאה לפנסיה מאתגרת במיוחד ומלווה בלא מעט חששות ולחצים. מדובר בצומת משמעותי בחייו של האדם, שעלול להיות כרוך במשברים שכן יציאה ממקום עבודה זה לא רק איבוד פרנסה, אלא גם ניתוק מקשרים חברתיים. השירות החדש שלנו נועד לתת כלים פרקטיים שיפיגו את החששות ויעזרו לתכנן את הפרישה כמו שצריך”.

מוטי עג’מי, סגן וממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה: “אני שמח ונרגש עם פתיחת מרכז אפ 60+ בעירנו! מרכז זה יאפשר הכוונה וצמיחה ליוצאים לפרישה מהעבודה וייתן להם כלים פרקטיים כדי לצמוח. אני רואה מחויבות אישית להמשיך ולטפל בסוגיות חברתיות ולפתח תוכניות דגל ייחודיות שמסייעות לפרט, למשפחה ולקהילה, ואין לי ספק שנמשיך ונרחיב בעשייה זו גם בעתיד”.

לפניות ולהרשמה למרכז אפ 60+ ניתן לפנות במייל: up60@rishonlezion.muni.il, או בטל’: 054-2504405 – בוואטסאפ בלבד.

השארת תגובה