מקדם תרבות: עידן מיזרחי המשנה לראש העיר מבקש הכרה במוזיאון אגם בראשון לציון כרשמי בישראל

קניון רוטשילד ראשון לציון

מוזיאון אגם–בקרוב מוזיאון רשמי בישראל? עידן מיזרחי המשנה לראש עיריית ראשון לציון שלח מכתב לשר התרבות והספורט לבחינת הכרה רשמית במוזיאון אגם

מוזיאון אגם. צילום: ליאור טוויל.

עידן מיזרחי: “תושבי ראשון לציון היקרים, הבוקר שלחתי מכתב לשר התרבות והספורט מר מיקי זוהר בו אני קורא לממשלת ישראל להכיר במוזיאון, כמוזיאון רשמי בישראל.

עידן מיזרחי. צילום: ליאור טוויל.

המוזיאון, שנפתח ב-2017, הוא יוזמה משותפת של עיריית ראשון לציון ויעקב אגם, אבי התנועה הקינטית, שחוגג השנה יום הולדת 95. המוזיאון מציג את היצירות פורצות הדרך של אגם משישה עשורים של עסקים בינלאומיים, שהוצגו בעבר במוזיאונים ובאוספים יוקרתיים ברחבי העולם.

המכתב ששלח עידן מיזרחי לשר.

למרות הצלחתו ופופולריותו, מוזיאון אגם טרם זכה להכרה רשמית על ידי משרד התרבות והספורט. צוות הנהגת המוזיאון סבור כי הכרה רשמית תשמש לרומם את מעמדו ולהבטיח את המשך הצלחתו והתפתחותו כמוסד תרבות בישראל.

מוזיאון אגם מחויב לשימור וקידום יצירתו של אחד האמנים הבולטים בישראל וטיפוח עיסוק ציבורי באמנות עכשווית. המוזיאון מושך אליו מבקרים מכל הגילאים, מפעוטות סקרנים ועד אוצרי אמנות ומחקר מרחבי העולם.

“אנו קוראים לממשלת ישראל לשקול את בקשתנו ולתמוך בהכרה במוזיאון אגם כמוזיאון רשמי בישראל”, אמר דובר המוזיאון. “אנו מאמינים שהדבר יהווה עדות למחויבותה של ישראל לקידום האמנות והתרבות בחברה שלנו”.

צוות ההנהגה של מוזיאון אגם מצפה לתגובה חיובית משרת התרבות והספורט ולהמשך הצלחה בקידום האמנות העכשווית בישראל.

עידן מזרחי המשנה לראש העיר: “אנו גאים בחוויה הייחודית שמציע מוזיאון אגם למבקריו”, אמר עידן מזרחי. “התערוכות האינטראקטיביות ותצוגות המולטימדיה שלנו מספקות חוויה סוחפת המציגה את הטכניקות החדשניות והחזון היצירתי של אגם. אנו מאמינים שהכרה רשמית של ממשלת ישראל תסייע לקדם את הנראות והמוניטין של המוזיאון שלנו ותבטיח את המשך הצלחתו לטובת תושבי העיר ראשון לציון וכל תושבי מדינת ישראל”.

יש לנו עוד המון עבודה למען תושבי העיר ראשון לציון וזוהי רק ההתחלה.”

למידע נוסף על מוזיאון אגם ותערוכותיו, אנא בקרו באתר האינטרנט של המוזיאון.
https://yama.co.il/

השארת תגובה