שלט ענק נתלה על בניין ״אחוזת ראשונים״ ראשון לציון עם תמונות 50 החטופים בני 65 פלוס לצד הקריאה: ״הם הסבא וסבתא של כולנו!״

סרן במילואים ניצן אורבך גרשוביץ. צילום וידאו וסטילס איליה מגנס.

בשישי האחרון התנדבו צוות מילואים מיחידת טיפוס, גלישה וחילוץ לבקשת ״אחוזת ראשונים״ לתלות שלט ענק עם תמונות 50 החטופים בגילאי 65 ומעלה לצד המשפט: ״הם הסבא וסבתא של כולנו! בשפה העברית, ערבית ואנגלית ובתחתית השלט: ״קהילת אחוזת ראשונים מייחלת לשובכם במהרה״

צילום: סטילס איליה מגנס.

השלט הענק מתנשא על בניין של 9 קומות לאורך כ-30 מטרים . הצוות שתלה את השלט כלל ארבעה אנשי מילואים מתוכן 3 נשים, אשר התנדבו בתקופה זו לחמ״ל האזרחי. בין המתנדבות שתלו את השלט באמצעות סנפלינג היא סרן ניצן אורבך גרשוביץ, 41, אמא ל-3 ילדים (נגב, כרמל ורמון) . ביומיום אורבך גרשוביץ עובדת כמרפאה בעיסוק בשיקום ילדים בשיבא ובקהילה, ועכשיו בתקופת המלחמה גם בעלה מגויס כשהוא סא״ל בפיקוד העורף והיא מתנדבת למילואים ביחידת טיפוס, גלישה וחילוץ.

לדברי עודד מור, מנכ״ל אחוזת ראשונים: ״כולנו פה בבית, באחוזת ראשונים קוראים לממשלה לעשות הכל כדי לשחרר את כול החטופים ולהשיבם הביתה. את כל אותם אזרחים חפים מפשע לחיק משפחותיהם״.
ומוסיף: ״חשוב היה לנו להציב את השלט על הבניין שלנו, הממוקם במרכז השכונה, צמוד למרכז המסחרי כך שכל עובר ושב לא יוכל להתעלם מדמויותיהם של הסבים וסבתות הנמצאים בשבי החמאס במקום להימצא בטיול עם הנכדים בגינה או בבית כשהם מחבקים אותם״.

בימים אלו שלושת הצוותים של טיפוס, גלישה וחילוץ נמצאים בתוך שטח האויב בעזה, בשעה שצוות נוסף עימם נמנית סרן ניצן אורבך גרשוביץ נמצא בכוננות עד להודעה חדשה. ניצן בחרה עם יתר חברותיה להתגייס בצו 8 עבור משפחות החטופים: ״אנו כאן כדי לסייע במאמץ ההסברה מתוך צורך הכרחי שנושא החטופים לא יורד מסדר היום הציבורי ומהתודעה הבינלאומית״ אומרת אורבך גרשוביץ. ״אנחנו פה כדי להילחם על התודעה בכל מקום, בכל פינה ועל כל בניין. לא יהיה שום ניצחון בלי השבת אחרון החטופות והחטופים הביתה״ חותמת אורבך בהחלטיות.

עד כה אורבך גרשוביץ הייתה שותפה בתליית 6 שלטי ענק של החטופים.ות על גבי בניינים ומתכננת ובימים הקרובים להגיע ולתלות בעוד 50 בניינים נוספים שהזמינו חברות, עסקים, עיריות ומוסדות ששותפים למסר: ״רוצים את כל החטופים בבית עכשיו״.

השארת תגובה