יה”ל ראשון לציון פותחת קבוצת תמיכה בעיר לבני משפחה של שורדים, מפונים והמתמודדים עם מצוקות נפשיות בעקבות המלחמה

קניון רוטשילד ראשון לציון
יה”ל ראשל”צ, תומכים בנפגעי הנפש.

הירתמות למלחמה – עמותת איכות בשיקום שאחד ממרכזיה הוא יה”ל ראשל”צ פותחת קבוצת תמיכה בראשל”צ לבני משפחה של שורדים, מפונים ואנשים המתמודדים עם מצוקות רגשיות ונפשיות בעקבות אירועי השבעה באוקטובר

100,000 איש חוו חשיפה ישירה לאירועים קיצוניים ו200,000 איש פונו מסביבת ביתם. אירוע הטרור עלול להוביל לשכיחות של 2.5 אחוז בפוסט טראומה בקרב כלל האוכלוסייה .

הטבח בשבעה באוקטובר הוביל לערעור של קהילות שלמות. תחושת המוגנות והביטחון של כל אזרחי ישראל בכלל ושל הנפגעים הישירים בפרט נפגעה. מעגלי תמיכה משפחתיים וקהילתיים נפגעו באופן ישיר, ישנה עליה בתופעות כמו התמכרויות ולחץ בתא המשפחתי.

מלחמת “חרבות הברזל ואירועי השבעה באוקטובר אליהם נחשפו אזרחי ישראל הובילו לעלייה נוספת בביקוש לסיוע נפשי בקרב קהלים שונים : שורדים שניצלו מהתופת, מפונים שחיים ביישובי העוטף, כוחות סיוע וזיהוי ומתנדבים . גם משפחות שפונו לפרק זמן ממושך מסביבת מגורים מוכרת עלולים להתמודד עם מצוקה נפשית.

בני משפחה של הנפגעים השונים : שורדים, מפונים, צוותי הזיהוי והטיפול מתמודדים עם קושי לסייע ליקיריהם שנמצאים במצוקה נפשית בעקבות המאורעות הקשים וזקוקים לליווי , הדרכה והכוונה לעיבוד המצוקה.

בשל הצורך והדרישה שהגיעה מהשטח ,מרכזי יה”ל של עמותת איכות בשיקום פותחים קבוצות תמיכה ברחבי הארץ בעיר ראשל”צ ובערים נוספת בהם יש לעמותה מרכזים וגם קבוצה וירטואלית. בקבוצות אלו יוכלו בני המשפחה : הורים, אחים ובני זוג של מתמודדי חרדה וטראומה לקבל כלים לסיוע והכוונה מקצועית, לצד התערבות אפקטיבית מצוות המטפלים שמתמחה בבריאות הנפש ותמיכה רגשית ובכך להפחית את הקושי והפגיעה שנגרמו מהחשיפה לאירועים.

הפניה למרכזים הינה בטלפון 03-5552784 (השירות ללא תשלום)

השארת תגובה