הורים לא לדחוף ולא להיות בלחץ, הרישום לגני הילדים ולכיתות א’ בראשון לציון ייפתח מחר ויש לכם זמן

קניון רוטשילד ראשון לציון
ראש העיר רז קינסטליך בגן הילדים. צילום: דוברות העירייה.

החל ממחר ולמשך שלושה שבועות: עיריית ראשון לציון תפתח את הרישום המקוון לגני הילדים ולכיתות א’ לשנת הלימודים תשפ”ה

צילום: דוברות העירייה.

מתכוננים לשנת הלימודים תשפ”ה: מחר, יום חמישי, ה-11.1.24, תפתח עיריית ראשון לציון את הרישום לגני הילדים העירוניים ולכיתות א’ לשנת הלימודים הקרובה. ההרשמה צפויה להימשך כשלושה שבועות עד ליום רביעי, ה-31.1.24. במהלך תקופה זו תהיה מערכת ההרשמה זמינה 24 שעות ביממה באתר האינטרנט העירוני.

צילום: דוברות העירייה.

בדומה לשנה שעברה, גם תלמידי החינוך המיוחד בגנים ובבתי הספר יוכלו לבצע רישום מקוון באתר. להנחיות בנושא רישום תלמידי חינוך מיוחד:

לחצו כאן !

הרישום לצהרוני גני הילדים ולכיתות א’ לשנה”ל תשפ”ה יתקיימו גם השנה בנפרד מהרישום לגנים ולכיתות א’. הרישום לצהרוני גני הילדים ייפתח רק לאחר קבלת השיבוץ לגן בסביבות חודש יוני; וכך גם הרישום לצהרון לכיתות א’. הנחיות לביצוע הרישום לצהרוני הגנים ולצהרוני בית ספר יתקיימו באתר החברה העירונית.
 
גם השנה, קיימה עיריית ראשון לציון כנס וירטואלי להורי ילדי הגנים (בזום) שבו ניתן מענה לכל השאלות. הכנס נערך בהשתתפות ראש העירייה – רז קינסטליך, מ”מ וסגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך – ליאל אבן זהר, ראשת מינהל החינוך – אטי אדר וגורמי החינוך הרלוונטיים. קישור לזום המוקלט יעלה באתר העירוני. כמו כן, הימים הפתוחים בבתי הספר היסודיים יתקיימו השנה בזום; קישורים יעלו באתרי האינטרנט הבית-ספריים. מועדי הימים הפתוחים פורסמו באתר העירוני.
 
נציין, כי כחלק מתפיסת שירות כוללת שמובילה עיריית ראשון לציון, התקיימה גם השנה סדנת שירות לכל הרשמות החדשות שהצטרפו למוקד הרישום והשיבוץ במינהל החינוך כדי לתת מענה לפניות התושבים בנושאי רישום בכל מהלך תקופת הרישום ולאחריה.

הסדנה הינה יוזמה משותפת של מינהל החינוך, מרכז הרישום והשיבוץ ומחלקת השירות באגף שירות ואדמיניסטרציה במינהל החינוך.
 
ראש העירייה, רז קינסטליך: “אנחנו נערכים כבר כעת לשנת הלימודים תשפ”ה שתבוא עלינו לטובה. בדומה לשנה שעברה, מערכת הרישום המקוונת פשוטה, זמינה ונגישה לכולם בכל שעות היממה – כך שניתן לרשום את הילדים ללא לחץ ובלחיצת כפתור מבלי להגיע פיזית לעירייה.

״זאת תקופה מורכבת עבור כולנו והשנה לצד ההתרגשות הרבה והחששות, אנו חווים גם אתגרים רבים בצל המלחמה. אני רוצה להבטיח להורים – גם כראש העירייה, אבל גם כאב לשלושה ילדים קטנים ששניים מהם נמצאים במערכת החינוך העירונית – שאנחנו עושים הכול כדי לשמור על ביטחונם של הילדות והילדים – גם בימי שגרה וביתר שאת בימי חירום.

״אני רוצה לאחל לכל ההורים והילדות והילדים המתוקים שמצטרפים למערכת החינוך העירונית המצוינת שלנו בהצלחה רבה. נמשיך להוביל את החינוך בישראל ולפעול למען חינוך נגיש ושווה לכולם”.
 
מ”מ וסגנית ראש העירייה, מחזיקת תיק החינוך – ליאל אבן זהר, הוסיפה: “אנחנו ממשיכים לייעל את ההרשמה לגנים ולבתי הספר, וגם השנה הרישום ייעשה באופן מקוון ונוח במטרה להקל עליכם ההורים ולחסוך לכם זמן יקר. אני רוצה להודות למינהל החינוך והתקשוב שעושים לילות כימים בהיערכות לתקופת הרישום כדי לספק מענה מיטיבי ויעיל לכולם.
 
“אני ממליצה לכם הורים יקרים לבצע את הרישום מהבית בנחת, שכן אין כל יתרון בשיבוץ להרשמה בשעות הראשונות של פתיחת הרישום, ומאחלת לכם ולילדות ולילדים בהצלחה רבה!”.
 
תהליך רישום ידידותי ונוח החוסך בזמן
מערכות הרישום הטכנולוגיות מאפשרות לחסוך זמן וטרחה בהגעה פיזית לבניין העירייה ותהליך הרישום הינו פשוט וידידותי למשתמש. בכניסה למערכת באתר הרישום המקוון יש להזין תעודת זהות של ההורה ולאחר מכן יש להקליד את מספר תעודת הזהות של התלמיד.

יש לוודא כי כתובת התלמיד תואמת את הכתובת בפועל. בהמשך, ולצורך הגנה על פרטיות המידע, יש להקליד פרטי זיהוי נוספים.
 
לאחר מכן, ברישום לגן לדוגמה, תוצג רשימת הגנים באזור המבוקש. יש לבחור את הגן שמעוניינים בו בעדיפות ראשונה וגן נוסף בעדיפות שנייה, לאחר מכן יש להזין פרטי תשלום בכרטיס אשראי. בסיום התהליך יישלח מסרון למספר הנייד שהוזן במערכת ובו מספר הפנייה המאשר את קליטת ההרשמה.
 
גם השנה תושבים חדשים בעיר יוכלו אף הם לבצע רישום באמצעות אתר האינטרנט.
 
הודעה על השיבוץ לגן הילדים תפורסם במהלך חודש יוני 2024, והודעה על השיבוץ לכיתה א’ תפורסם במהלך חודש אפריל 2024. השיבוץ יפורסם באתר האינטרנט העירוני ואיגרת תישלח לכתובת שנמסרה בעת הרישום. השיבוץ למסגרות החינוך המיוחד יהיה בכפוף לאפיון התלמיד/ה בוועדת זכאות, ובהתאם למסגרות הקיימות.
 
חשוב להדגיש כי אין חשיבות לסדר ההרשמה, ובלבד שהרישום ייעשה בתקופת הרישום המוכרזת. כלומר, בקשת הורה שהוזנה בתחילת תקופת הרישום תישקל באופן זהה עם בקשה שהוזנה ביום האחרון לרישום.

לנוחיות ההורים, הרחיבה עיריית ראשון לציון את דרכי יצירת הקשר והוסיפה אמצעים דיגיטליים שיאפשרו רישום קל, זמין ונוח:
*מוקד טלפוני ייעודי לקבלת סיוע ומענה לשאלות יהיה זמין בימים א’-ה’, בין השעות 08:30-16:00, בטל’ שמספרו: 03-9547979.
*שירות וואטסאפ עירוני, כולל קבלת מידע רלוונטי, טפסים מקוונים, זימון תורים וקבלת שאלות מנציג אונליין בכתובת:

לחצו כאן !

או בהודעת וואטסאפ למס’: 03-9542799.
 
כמו כן, תושבים שזקוקים לסיוע בביצוע הרישום יוכלו לפנות למוקד הרישום או לזמן פגישה לשיחה טלפונית עם נציג באמצעות אפליקציית MY VISIT. למעבר לשירות זימון תורים יש ללחוץ כאן:

https://bit.ly/3pYASMi

מידע נוסף על תהליכי הרישום לשנה”ל תשפ”ה ניתן למצוא באתר העירוני בכתובת:

לחצו כאן !

או בלינקים לסרטונים המצורפים:
לסרטון בשפה העברית:

לחצו כאן !

לסרטון בשפה הרוסית:

לחצו כאן !

לסרטון בשפה האמהרית:

השארת תגובה