הפתעה מרעננת : דולפיננים בתצפית כפולה מול מתחם 2000 – מטווח 24 ראשון לציון וחוף בת-ים- סרטון וידאו מדהים

תצפית דולפיננים, צילום: גיא לויאן, רשות הטבע והגנים.

תצפית כפולה ומשמחת, דולפיננים נצפו הבוקר מול חוף בת ים ומול מטווח 24 בראשון לציון על ידי פקחי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים

מדהים, חוף ראשון. צילום: גיא לויאן.

פקחי היחידה הימית הבחינו הבוקר בזוג דולפינים ודולפין צעיר מהמין דולפינן מצוי מול חוף בתי ים ולאחר מכן בהמשך סיור הפיקוח נצפתה להקה שמנתה 10 פרטים מאותו סוג סמוך למטווח 24.

גיא לויאן, מנהל מרחב מרכז ביחידה הימית ברשות הטבע והגנים: ״הופתענו לראות באמצע ההפלגה דולפיננים קופצים בים. היה גם גור אחד. תצפית משמחת לדור המשך.”

כייף לראות, דולפיננים שהגיעו לבקר. צילום:גיא לויאן.

הדולפינן המצוי הוא היונק הימי הנפוץ ביותר בישראל. מבנה גופו מלא ומגושם וצבעו אפור עד חום, עם בטן בהירה. חרטומו קצר ועבה, והוא מופרד על ידי כפל בולט מקדמת הקדקוד. אורכו 2.5-3.5 מטרים. להקה ממוצעת מונה חמישה-שישה פרטים ומורכבת מנקבות וגורים או מצעירים משני הזוויגים. הזכרים שוחים בגפם או בזוגות וחוברים ללהקות מזדמנות. הדולפינן המצוי חי מעל מדף היבשת ולעתים פוקד את הים העמוק.

הדולפינן המצוי הוא הנפוץ והמוכר מבין שני מיני הדולפינים שחיים לאורך חופי הים התיכון בישראל. חוקרי דלפיס מעריכים כי אוכלוסייתו בארץ מונה כ־400 פרטים, חלקם אף זכו להיקרא בשמות. מין זה אינו מצוי בסכנת הכחדה, אך תת־האוכלוסייה הים התיכונית מוגדרת פגיעה (VU).

במהלך שנת 2023 חוקרי דלפיס, מאוניברסיטת חיפה, תיעדו 17 תצפיות שונות של דולפינן מצוי מול חופי ישראל במהלך סקרים ימיים לניטור אוכלוסיות הדולפינים המקומיות.

הדולפינן המצוי ידוע כידידותי במיוחד, אך חשוב לזכור כי מדובר בחיית בר, ואין להתקרב אליה.

השארת תגובה