אפיית מצות מהדרין קהילתית, לפני חג הפסח עם חבר מועצת העיר אוהד אוזן

ביוזמת חבר מועצת העיר אוהד אוזן מחזיק תיק מסורת ישראל בקהילה ובשתוף בית המדרש חי בקהילה של הרב גלעד ספרוני שליט”א

אמש נערכה אפיית מצות קהילתית בה השתתפו מעל 100 אנשים ממגוון קהילות מהשכונות השונות בעיר.
החברים התכנסו יחד, קיבלו תדריך להכנת מצות כשרות והמלאכה יצאה לדרך.

בסוף התהליך כל אחד יצא עם לפחות 3 מצות שמורות עבודת יד מהדרין

המשתתפים עמלו קשה בהכנת הבצק, לישה, רידוד ואפיה כשכל התהליך מתחילתו ועד סופו (בכל סבב אפיה) חייב להיות ח”י רגעים בדיוק (18 דקות). ההשגחה על העניין הייתה מדוקדקת וההתלהבות של המשתתפים בשירה וחברותא נתנו את המוטבציה לעמוד ביעדי הזמן הנוקשים.

חבר מועצת העיר אוהד אוזן, מחזיק תיק מסורת ישראל בקהילה השתתף באפיית המצות ואמר לנוכחים: “ההתלהבות והברק בעינייהם היא תחושת הסיפוק שלנו כשליחי ציבור.”

“התחלנו כעת 5 שנים של פעילויות עשירות יחד עם שותפי טל נאור חבר מועצת העיר, לטובת הציבור הדתי בעיר והעתיד צופן בחובו המון פעילויות קהלתיות. אני פוגש ואפגוש את ראשי הקהילות על מנת ליצור וליצוק תוכן סביב מסורת ישראל במעגל השנה.
תודה לשותפים מבית המדרש שהם אבן שואבת לציבור צמא לפעילויות מסורתיות – רק התחלנו ! מאחל לכל התושבים פסח כשר ושמח בתקווה להצלחת חיילנו וחזרת החטופים במהרה.”

הרב ספרוני, ראש בית המדרש אמר: “אנו מרגישים זכות עצומה להוביל אפיית מצות בראשון לציון , התכונה והאוירה הייתה של דיבוק חברים ואהבה גדולה.”

“הגיעו מקהילות שונות והרגשנו שאנו מבערים את החמץ מקרבנו וליבנו ואופים מצה המסמלת את הענווה. בע”ה בזכות אפית המצות וההקפדה על ח”י רגעים שהבצק לא יחמיץ, תעמוד לעם ישראל והצלחה בעת הזו.”

“מודה לעיריית ראשון לציון ולחבר מועצת העיר אוהד אוזן על הסיוע והשותפות בהאדרת מסורת ישראל, לקהילת המורי סאלם היקרה שתרמה רבות לארוע ואירחה את אפיית המצות שנזכה לארועים נוספים
תודה מיוחדת לתלמידי בית המדרש חי בקהילה שהיו שותפים מרכזיים בהובלת הארוע שיזכר עוד ימים רבים.”

השארת תגובה