מי שלא ראה שמחת תפילת עצמאות קהילות בסיני לא ראה שמחה מימיו

צילום: אבי מועלם

בליל העצמאות באו והתקבצו להם קהילות קהילות מרחבי העיר להשתתף בתפילת ערבית חגיגית לכבוד תקומת עם ישראל הצלחת חיילי צה”ל וחזרת החטופים

צילום: אבי מועלם

את התפילה החגיגית הפיק חבר מועצת העיר אוהד אוזן מחזיק תיק מסורת ישראל בקהילה שבמינהל קהילה בעיריית ראשון לציון.

צילום: אבי מועלם

את התפילה הוביל וניהל החזן הידוע ישראל נחמן עם להקתו וסחף את הקהל בתפילה מרגשת עוצמתית וריקוד דגלים עד השעות הקטנות. השיא היה ברכת מי שברך לחיילי צה”ל בלחן הידוע וקריאת מי שברך לחזרתם של החטופים שקרא חבר המועצה אוהד אוזן שגם תקע בשופר כמנהג ליל עצמאות בקהילות ישראל. גם לילדים הקטנים הייתה הפעלה מבדרת עם אומן הלהטוטים נועם פרוכטר.

צילום: אבי מועלם

לאחר מכן התכנסו כולם בבית הכנסת לשמוע הרצאה של סא”ל במיל’ אודי בן חמו על התבגרותה של מדינת ישראל.

צילום: אבי מועלם

אוהד אוזן אמר:
“השנה ליבנו היה עם החטופים והחיילים ובחרנו לצד שמחת החג לשאת תפילה ששיאה הייתה תפילת ‘מי שברך’ מרגשת לחיילים ולחטופים. אני רוצה להודות למעל ארבע מאות האנשים, נשים וילדים, לא היה כסא פנוי – על ההשתתפות הפעילה בהתרוממות הרוח השמחה והאחדות שהיו בערב המטורף הזה.”

צילום: אבי מועלם

“ארוע כזה של עוצמה דתית ועוצמה לאומית הם הכח שמחבר את הציבור הדתי לעיר וישאיר אותו פה כי תהיה פה תרבות וקהילה דתית תורנית גדולה ופעילה. תודה ענקית לראשי מעל 20 הנהלות בתי כנסת אחד אחד , כולם כאיש אחד שהתגייסו באופן מוחלט לארוע, עם המתפללים והמתפללות הרבות מהקהילות שלהם שגדשו את המגרש בסיני וגם לילדים החביבים שנהנו מהריקודים וההופעה של נועם הלהטוטן.”

צילום: אבי מועלם

“כמחזיק תיק מסורת ישראל בקהילה אני אומר לכם כאן ומעכשיו – אתם נותנים לי את הכח לתת לכם עוד ועוד ועוד פעילויות מעין אלה.

תודה למארחים קהילת יד דוד סיני, ישראל וחנה. תודה ענקית מיוחדת לבית מדרש חי בקהילה בראשות הרב גלעד ספרוני שליט”א שמאציל מרוחו ותורתו על כל הפעיליות.”

צילום: אבי מועלם

“לחניכי תנועות הנוער שרקדו עד הטיפה האחרונה. זהו המקום להודות לרז ראש העירייה על הכלים שנתן לנו להרים כזה ערב למען הציבור הדתי ושוחר המסורת בעיר.”

צילום: אבי מועלם

השארת תגובה