קרן לאור בת 28 מראשון לציון כותבת ומלחינה מוסיקה, מושמעת גם בספוטיפיי ורוצה לכבוש את העולם! אבל לא תאמינו במה עוד היא עוסקת

קניון רוטשילד ראשון לציון

קרן לאור בהופעה. רוצה לכבוש את העולם. צילום: מתוך סרטון יוטיוב.

תכירו את קרן לאור בת 28 מראשון לציון, ולא תאמינו במה היא עוסקת , קרן היא מהנדסת תוכנה וגם כותבת ומלחינה. במשך 3 שנים כתבה לזמרים ,בשנה האחרונה הוציאה 3 שירים מקוריים לרשתות הסטרימים השונות שהושמעו במספר פלייליסטים בינלאומיים וגם בספוטיפיי. קרן מבקשת לחשוף את המוזיקה שלה לכמה שיותר קהל. חשוב לה להתקדם בתעשייה להמשיך להתפתח ולהשמיע לאנשים חומרים מקוריים שהיא כותבת ומלחינה

קרן ספרי לנו איך הכל התחיל: “הפעם הראשונה שהתאהבתי במוזיקה הייתה כשהייתי ילדה, בגיל 5. שמעתי את אמא שלי מנגנת בפסנתר ואת דוד שלי מנגן בתופים. הייתי בתור ילדה גם ממציאה שירים מגיל קטן. בגיל 7 השמעתי שיר שהמצאתי לסבתא שלי והיא אמרה: “קחי דף ועט ותכתבי אותו לפני שתשכחי” וככה כתבתי את השיר הראשון שלי “כולנו דומים”. מאז לא הפסקתי לכתוב ולהלחין שירים. הייתי מלחינה גם מנגינות על פסנתר והייתי מופיעה איתם בטקסים. מאוחר יותר בגיל 14 העלתי שירים מקוריים שלי ליוטיוב.”

לאחר שקרן שהיתה עדיין בתיכון קיבלה ביקורות טובות וגם פחות טובות על השירים והמוסיקה היא לא ידעה כיצד להתמודד עם הביקורת ,החליטה בהחלטה רגעית למחוק את כל שיריה מיוטיוב וכמו כן לשמור על זיקתה למוזיקה מהיום ואילך בסוד.

קרן ממשיכה עם סיפורה: ” מאז גדלתי, התפתחתי והתפקחתי. למרות ששמרתי על השירים שלי בסוד, לא הצלחתי להפסיק לכתוב ולהלחין. עשיתי תואר ראשון בהנדסת תוכנה במסגרת מסלול העתודה האקדמית, התגייסתי, השתחררתי מהצבא וכיום אני מתעסקת בפיתוח. בנוסף לזיקה ולאהבה שלי הגדולה לתכנות הרגשתי שמוזיקה היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלי ושאני לא יכולה להתעלם מזה.”

דף האומן של קרן לאור בספוטיפי:

“בגיל 24, לאחר פרידה מקשר ארוך שהיה לי, הרגשתי שאני צריכה לגלות את עצמי מחדש ולנסות להוציא את השירים שלי לאור. תחילה כתבתי שירים למספר זמרים. לכתוב לאחרים הייתה חוויה מדהימה. למדתי להכיר סגנונות שונים ולהרחיב את אופקי הכתיבה שלי. לאחר שנתיים של כתיבה לזמרים מאחורי הקלעים החלטתי לבצע גם שירים מקוריים שלי בעצמי ולפרסם אותם לספוטיפיי ויוטיוב.”

“השיר הראשון שהוצאתי היה “The Distance” אותו כתבתי והלחנתי בגיל 18, השיר מדבר על הקונפליקט בין לחיות חיים נורמטיבים ולשים את החלומות בצד לבין ללכת בעקבות התשוקה ולעשות מה שאני אוהבת. השנים לימדו אותי ששני הדברים הללו לא פוסלים אחד את השני. אפשר לנהל קריירה ולמצוא גם זמן לתחביבים. התראיינתי לפודקאסט בריטי בשם “clb livetime in the mix” ובו סיפרתי את הסיפור מאחורי השיר.”

“באפריל האחרון הוצאתי סינגל נוסף בשם “Started With Fire” אשר נוסף לפלייליסטים בינלאומיים בספוטיפיי ושודר בתוכנית רדיו אינטרנטית בבריטניה. את השיר כתבתי על סדרת טלוויזיה והוא מדבר על אישה שמסיימת קשר ולומדת לבנות את עצמה מחדש. התהליך שהאישה עוברת בא לידי ביטוי במבנה הבתים השונים והתפתחות המלודיה בשיר.”

הלהיט של הקיץ ! בחודש הבא, באוגוסט קרן מוציאה לאור שיר מקורי חדש בשם “The Star Of Piccadilly”, השיר הוא שיר דאנס קליל וקליט עם פוטנציאל להיות הלהיט הבא של הקיץ, אנו מאחלים לה הרבה בהצלחה ומצפים לרקוד לצלילי המוסיקה החדשה.

קרן מסכמת את הראיון באופטימיות חיובית- “המטרות והשאיפות שלי לעתיד: ברצוני להוציא את השירים שלי לאור ושישמעו אותם כמה שיותר אנשים. בעתיד אני רוצה להמשיך לכתוב לזמרים וגם להמשיך ולהוציא חומרים מקוריים שלי בביצוע שלי. ברצוני להמשיך ליצור לכתוב ולפרסם מוזיקה בנוסף להיותי מתכנתת. והחלום הכי גדול שלי שאנשים יקבלו השראה מהיצירה שלי והמוזיקה שלי תהיה שם בשביל מי שיצטרך אותה.”

הערוץ של קרן לאור ביוטיוב:

לחצו כאן !

השארת תגובה