אוטו גלידה מיגונית, מוצא טלפונים ורובוט נחיה: הכירו את כל ההמצאות של ה”כרישים” הצעירים מראשון לציון

קניון רוטשילד ראשון לציון

קרדיט: אושרי צילום.

קרוב ל-350 תלמידות ותלמידים מהמרכז העירוני למצוינות, השתתפו ב”יום הכרישים” והציגו המצאות טכנולוגיות מבריקות ופורצות דרך

קרדיט: אושרי צילום.

הכירו את ה”כרישים” של ראשון לציון: קרוב ל-350 תלמידות ותלמידים מהמרכז העירוני למצוינות במינהל החינוך של עיריית ראשון לציון, השתתפו בשבוע שעבר ב”יום הכרישים” – אירוע שיא המבוסס על תוכנית הטלוויזיה הפופולרית, שבמסגרתו נתבקשו לבנות ולהרכיב המצאות טכנולוגיות מבריקות ופורצות דרך.

קרדיט: אושרי צילום.

האירוע התקיים במעמד ראש העירייה – רז קינסטליך; סגנית ומ”מ ראש העירייה, מחזיקת תיק החינוך – ליאל אבן זהר; ראשת מינהל החינוך – אטי אדר; מנכ”ל החברה העירונית – אלי פולק; מנהלת יחידת מצוינים ומחוננים במינהל החינוך – ברכה צויליך; רכזים, מורים, הורים, תלמידים ואורחים.

קרדיט: אושרי צילום.

במהלך השנה האחרונה למדו תלמידי המרכז העירוני עקרונות מדעים טכנולוגיים בקורסים של חברת “טקטיקס”, ומתוך עולמם הפנימי והצרכים האישיים יצרו את ההמצאות השונות. באירוע השיא הם הציגו כאמור את המצאותיהם והוכיחו חשיבה מחוץ לקופסה, יכולות טכנולוגיות גבוהות ויכולת שכנוע שלא תבייש את טובי היזמים בארץ.

בין ההמצאות שהוצגו: תופסן לכיסא גלגלים, מוצא טלפונים, מכונה שעוזרת לעיוור עם תרופות, רובוט נחיה, מכל האכלה לאקווריום, מחזיק לעיפרון, אוטו גלידה מיגונית ועוד.

המרכז העירוני למצוינות ע”ש רון ורדי פועל בשעות אחר הצהריים בבתי הספר רון ורדי, שוורץ רייסמן, אשכולות ופרס נובל עבור התלמידים המצטיינים שאותרו על ידי הצוותים החינוכיים – מגן חובה ועד לכיתה ט’. התלמידים מגיעים למרכז ליום בשבוע כדי ללמוד בקורסי העשרה בתחומי המדע והטכנולוגיה המעודדים יצירתיות, מצוינות וסקרנות. מטרת הלימודים במרכז היא הצמחת התלמידים להיות יזמים ומובילי הדור הבא במדע ובטכנולוגיה.

ראש העירייה, רז קינסטליך: “אני נרגש לראות את הדרך המדהימה שעברו התלמידות והתלמידים שלנו בשנה האחרונה, במיוחד בתקופה הלא פשוטה שעוברת עלינו. זה לא ברור מאליו שילדים כה צעירים עמלים בעצמם על המצאות פרי דמיונם ומצליחים להגיע לתוצרים ברמה כל כך גבוהה, ואני גאה בכל אחת ואחד מהם”.

מ”מ וסגנית ראש העירייה, מחזיקת תיק החינוך – ליאל אבן זהר: “יום הכרישים הוא חלק ממדיניות העירייה ומערכת החינוך שלה להכין את התלמידות והתלמידים לעולם המחר ולתת להם להתנסות מגיל צעיר בהצגת פרויקטים, פרזנטציה וגם מנטורינג של נערות ונערים לילדים צעירים יותר. אנו מודים לשופטים, לצוותים, לחברה העירונית ולמנהלת מחלקת המצוינות ברכה צויליך על העשייה לאורך כל השנה. אלפי התלמידים שהשתתפו בתחרות הוכיחו שוב שיש לנו דור מצוין כאן בראשון לציון”.

קרדיט: אושרי צילום.

השארת תגובה