20 חניונים חדשים: במסגרת המדיניות הסביבתית שמובילה העירייה, הוחלט כי הכשרת חניונים זמניים תעשה על מצע של חומרים ממוחזרים מפסולת בניין

קניון רוטשילד ראשון לציון

מאת:מיקי אלון: עיריית ראשון לציון תכשיר חניונים מחומרים ממוחזרים. במסגרת המדיניות הסביבתית שמובילה העירייה, הוחלט כי הכשרת חניונים זמניים תעשה על מצע של חומרים ממוחזרים מפסולת בניין * בתוכנית הקרובה: כעשרים חניונים זמניים * במקביל בעירייה מרעננים את הפרסום אודות החניונים שמפעילה החברה לבטחון במרכז העיר


עיריית ראשון לציון מובילה שינוי סביבתי משמעותי בסלילת חניונים זמניים בעיר מחומרים ממוחזרים. מעתה כל הכשרת חניון כזה תעשה על מצע של פסולת בניין גרוסה כמו בלוקים, בטון, אבני שפה ועוד שישמשו להידוק האדמה.

הרקע למהלך הוא תנופת הבנייה האדירה בעיר שמובילה לכמויות גדולות של פסולת בניין. במקום לשנע את הפסולת למטמנות, היא תשמש לסלילת חניונים. בעירייה מעריכים כי גם עלויות הקמת החניון צפויות לרדת משמעותית, כך שבאותו סכום שהוקצה לנושא, יהיה ניתן להכשיר חניונים נוספים. בימים אלו העירייה משלימה שלושה חניונים על מצע של חומרים ממוחזרים ובתוכנית הקרובה ישנם עוד 17 חניונים שיוכשרו לרווחת התושבים.

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: “בכל החלטה שאנחנו מקבלים אנחנו לוקחים בחשבון את איכות העבודה, את החיסכון בכספי ציבור וכן שמירה על הסביבה, אם בשימוש של חומרים ממוחזרים ואם בחיסכון באנרגיה והפחתת פליטת חומרים מזהמים. על כתפי ראשי הערים מונחת אחריות גדולה לדורות הבאים”.

אגב, יש בהחלטה חשיבה לטווח הארוך גם בהיבט הצרכים הקיימים היום ושעשויים להשתנות בעתיד. העירייה נערכת בפני שינויים תחבורתיים משמעותיים, עם כניסת קווי הרכבת הקלה, נתיבי תחבורה ציבורית, חניוני חנה וסע וסלילת שבילי אופניים. כך שהחניונים עשויים לשנות את מיקומם בהתאם בסמוך למוקדי תחבורה ציבורית ושיתופית.

במקביל, בעירייה מרעננים את הפרסום אודות חניונים המופעלים על ידי החברה לביטחון במרכז העיר וזמינים לרווחת תושבי העיר. חניון תת קרקעי בבית הספר חביב ובו 100 מקומות חנייה מוצע לבעלי תו דייר הסמוכים לחניון זה כחניית לילה, מהשעה 16:00 ועד 07:00 למחרת, בתשלום של חמישה ₪ לכניסה או מנוי חודשי בסך 150 ₪ המאפשר גם חנייה 24 שעות ביממה.

חניון תת קרקעי הגימנסיה ובו 70 מקומות חנייה, זמין לחניית לילה לתושבי האזור מהשעה 16:00 ועד 07:00 בבוקר. במקרה זה הכניסה בכפוף למנוי חודשי בסך 150 ₪. חניון היכל התרבות ובו 346 מקומות חנייה זמין לתושבי האזור מהשעה 19:00 ועד השעה 09:00 למחרת בעלות כניסה חד פעמית על סך חמישה ₪ או 150 ₪ למנוי חודשי.

חניון ראשון סנטר זמין לחניית לילה בחינם, בין השעות 19:00 ועד 08:00 למחרת בימי חול וכן לאורך כל סוף השבוע עבור תושבי שכונת אברמוביץ, בעלי תו תושב אזור 9 במטרה להקל על מצוקת חניה בחלק מרחובות השכונה, הוחלט להרחיב את השימוש גם לדיירים המתגוררים ברחובות אוסישקין, הלפרין, פינס, שמריהו לוין, יל״ג, ודיירים במספר בנינים ברחובות הרצל וויצמן יורשו להיכלל בהסדר חניית לילה בחניון.

השארת תגובה