עיריית ראשון לציון מעניקה מתנה לזוגות הצעירים קורס בן שישה מפגשים….כנסו לכתבה….

מאת: מיקי אלון.

“הקורס הזה מבורך וכל מי שמגיע אליו מקבל מתנה שלא הייתה כמותה”

אירנה ואדי מילנר

איירין מילנר שהשתתפה בקורס העירוני “מבשלים זוגיות” למדה שזה בסדר לריב אבל בלי כעסים ומטענים * דביר דיגה חושב שזה קורס חובה ליציבות הזוגיות ושירן פיטל מסבירה שזה היה פסק זמן במרוץ החיים לעצמה ולבן זוגה * עיריית ראשון לציון מעניקה מתנה לזוגות הצעירים קורס בן שישה מפגשים שבה יינתנו כלים ליצירת תקשורת מקרבת ולזוגיות שוויונית * הפתיחה- יום שני הבא (12.7)

דביר מעיין ועופרי דיגה

“קורס כזה עולה לא מעט בחוץ” מספרת שירן פיטל “הקדשנו את הזמן הזה קבוע מראש ביומנים של שנינו, בתוך שגרה דוחקת של עבודה, לימודים וגידול הילד, עשינו משהו בשביל עצמנו”.

שירן ודרור פיטל

שירן ובעלה דרור השתתפו בקורס “מבשלים זוגיות” ומספרת שההשפעה שלו על הזוגיות הייתה משמעותית “אנחנו עכשיו השגרירים של הקורס הזה, מספרים עליו בכל מקום”.

הנתונים מראים כי מעל 30% מהזוגות הנשואים מתגרשים אחרי 3 שנים .על מנת להתמודד עם התופעה, מובילה עיריית ראשון לציון קורס “מבשלים זוגיות” שהוא מתנה לזוגות צעירים במטרה לתת לזוג כלים ליצירת תקשורת מקרבת ולזוגיות שוויונית. הקורס הראשון יצא לדרך לפני הקורונה וביום שני הבא (12.7) ייצא לדרך המחזור השני.

“בהתחלה הרמתי גבה כגבר שאומר ‘מי ילמד אותי על זוגיות'” משתף דביר דיגה, שהשתתף בקורס עם אשתו מעיין “אמרתי גם לאשתי בואי נשאיר את זה בנינו, היום אנחנו שנתיים אחרי הקורס ואני חושב שזה קורס חובה לכל מי שנכנס לזוגיות, כי זה כמו בית שהיסודות נבנים טוב, הבית יחזיק גם בגשם ורוחות חזקות”.

דביר מעיד על עצמו כאדם מאוד פרטי שלא אוהב לשתף ופתאום הוא מצא את עצמו בין זוגות נוספים, מדבר וצוחק על נושאים שונים “פתאום יש עוד זוגות כמוך עם עוד כאבים ודברים שמפריעים, פתאום לומדים לדבר ולהקשיב, להיפתח. הגענו לקורס הזה בשנה הראשונה שלנו, שנחשבת באמת להכי מאתגרת, זה השלב בזוגיות שמפסיקים ‘להרשים’ ומתחילים להתנהג כמו שלימדו אותנו או כמו שאנחנו רואים לנכון. בשלב הזה חשובה מאוד עזרה חיצונית שתיתן כלים אמתיים איך אפשר לנהל זוגיות טובה, איך לשמור על כבוד ואכפתיות. הלימודים לא נגמרים וההפסקה הזאת במרוץ החיים יכולה לעשות טוב לכולם. אולי ככה יהיה פחות גירושים וילדים מתוסכלים”.

איירין מילנר, שגם היא השתתפה בקורס לפני שנתיים עם בעלה אדי, מסכימה עם הדברים של דביר “כל בנאדם צריך הכוונה ועזרה, כמו כל דבר בחיים. בזוגיות יש שני אנשים שונים, עם רקע והיסטוריה שונים, שנפגשים ונוצרת משפחה חדשה. קיבלנו המון כלים מהקורס לתקשורת זוגית בין אישית, לניהול קונפליקטים בלי להסתגר ובלי כעסים ומטענים, איך להסתדר כלכלית, איך להקשיב לצד השני, להבין מי עצמנו. אנחנו עובדים על מערכת זוגית יום יום, בתקופת הקורונה היה מאוד קשה והקורס בהחלט נתן לנו כלים להתמודד עם המצב החדש. הקורס הזה מבורך וכל מי שמגיע אליו, מקבל מתנה שלא הייתה כמותה”.

את היוזמה הוביל המשרד לקידום מעמד האישה בשיתוף מינהל קהילה, אגף הצעירים והרשות לביטחון קהילתי. ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך: “זוגות צעירים ניצבים בימינו בפני אתגרים רבים בראשם יוקר המחייה שמשפיעים רבות על ההתנהלות הזוגית ועל קבלת ההחלטות בתוך התא המשפחתי שמשפיעות על הסביבה, לכן החלטנו להעניק מתנת נישואין מקורית שתשפר את התקשורת הבין זוגית ואף תצמצם מקרים של פירוק הנישואין”.

כאמור, המחזור השני יפתח ביום שני הבא (12.7) בשעה 19:00 במרכז נשים עירוני, רחוב בן גוריון 78. הקורס בן שישה מפגשים ממוקדים שיעסקו בפיתוח ומיומנויות בסיס ביחסים זוגיים, שיחה פתוחה ובעיקרה הקשבה, גישור בין פערי תפיסת העולם, תיאום ציפיות בנושא מהותיים על מיניות, התנהלות כלכלית, ערכים, משפחה והגשמה אישית וזוגית.

להרשמה צרו קשר לנייד >> 0546728079

תגובה אחת

  1. אורטל הגב

    אשמח שתחזרו אליי לפרטים

השארת תגובה