מנתוני מרכז המחקר העירוני בעיר עולה כי בראשון לציון יש הכי הרבה סטודנטים חדשים לכל 1,000 תושבים

קניון רוטשילד ראשון לציון

מאת: מיקי אלון.

עלייה בכמות הסטודנטים החדשים יותר נשים בספסלי הלימודים

שנת הלימודים האקדמאית יצאה לדרך בשבוע שעבר * מנתוני מרכז המחקר העירוני בראשון לציון עולה כי בראשון לציון יש הכי הרבה סטודנטים חדשים ל-1,000 תושבים * ראש העירייה, רז קינסטליך: “ייתכן כי משבר הקורונה חידד את הצורך בלימודים אקדמאיים * בעירייה פתחו את ההרשמה למעונות הסטודנטים שהוקמו בהשקעה של למעלה ממאה מיליון ₪

יותר סטודנטיות מסטודנטים והכי הרבה סטודנטים חדשים לאלף תושבים מבין עשר הערים הגדולות. מרכז המחקר העירוני בעיריית ראשון לציון פרסם את הנתונים להשכלה גבוהה לשנת הלימודים תשפ”א מבין תושבי ראשון לציון. לפי המחקר עולה כי לאחר ירידה במספר הסטודנטים החדשים, נרשמה בשנתיים האחרונות עלייה מבין תושבי העיר שנרשמו לתואר ראשון. עוד נמצא כי אחד מכל ארבעה תושבים בין הגילים 35-55 מחזיק בתואר אקדמאי – מקום רביעי בעשר הערים הגדולות בישראל.

“אני שמח שתושבי ראשון לציון חוזרים אל ספסל הלימודים”, אמר ראש העירייה רז קינסטליך. “ייתכן שמשבר הקורונה חידד את ההבנה שאקדמיה עשויה לשמש קרקע יציבה, ולכן רבים בוחרים במסלול האקדמי. אנחנו מברכים את מי שבוחר ללכת במסלול הזה ואנחנו כעירייה נסייע לסטודנטים בכל שלב. בחודשים הקרובים אנחנו נחנוך את מעונות הסטודנטים שנבנו בסטנדרט גבוה ומעניקים לדיירים חוויה סטודנטיאלית עם מענה לכל צרכיהם. אני מאחל לכל הסטודנטים שנת לימודים מוצלחת ופורייה”.

לפי נתוני המחקר, נמצא כי בראשון לציון יש הכי הרבה סטודנטים חדשים לתואר ראשון ל-1,000 תושבים מבין עשר הערים הגדולות בישראל. עוד נמצא ששיעורי הסטודנטיות מראשון לציון (56 אחוז) גבוהים מאשר שיעורי הסטודנטים (44 אחוז) בתואר ראשון. הפערים גדלים בלימודי התואר השני – 64% סטודנטיות לעומת 36% סטודנטים. תחום הלימוד הפופולרי בקרב תושבי העיר הוא מדעי החברה שמושך אליו 23% מכלל הסטודנטים בעיר. 14% לומדים עסקים ומדעי הניהול, ונתון זהה לומד מתמטיקה, סטטיסטיקה, מדעי המחשב והנדסה ואדריכלות. שיעור לומדי חינוך והוראה עומד על 11%. כמו כן, 46 אחוז מהסטודנטים המתגוררים בעיר לומדים במכללות, ואילו 30 אחוז לומדים באוניברסיטאות.

נזכיר כי לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמית, עיריית ראשון לציון פתחה את ההרשמה לקומפלקס מעונות הסטודנטים שצפוי להיפתח בתחילת 2022. הקומפלקס נבנה, באמצעות החברה הכלכלית, בהשקעה של יותר ממאה מיליון ₪ והוא יכלול 357 חדרים המיועדים ל- כ-528 סטודנטים. במסגרת קול קורא שפרסמה החברה הממשלתית “דירה להשכיר”, ייהנו הסטודנטים משכירות הנמוכה ב-20% ממחירי השוק. על מחצית מהדירות, העירייה תעניק עדיפות לתושבי העיר הלומדים במוסדות אקדמיים, ללא קשר למקום לימודיהם.

הקומפלקס כולל גם רחבה ציבורית להתכנסויות וקומת קרקע המיועדת למסחר. קומה זו תשתרע על שטח של 650 מ”ר ויפעלו בה בעיקר עסקים שיתמכו בצרכי המחייה של הסטודנטים ויספקו שירותים נלווים, כדוגמת מסעדה/ בית קפה, שירותי כביסה, חנויות מסוגים שונים, שירותים עסקיים ועוד. תמהיל הדירות מגוון: מיחידות דיור ליחידים (סטודיו), לזוגות ולשותפים (שניים ושלושה) וכן דירות נגישות. כל יחידה כוללת גם מטבחון וחדר אמבטיה. סך כל השטח הבנוי של הפרויקט יעמוד על כ-17,000 מ”ר.

סגנית ראש העירייה, ליאל אבן זהר, המחזיקה בתיק החינוך, בירכה את הסטודנטים תושבי העיר שפתחו את שנת הלימודים והוסיפה כי היא שמחה לראות יותר סטודנטיות באקדמיה “זו זכות גדולה לרכוש ידע. העולם תמיד משתנה. כדי להתאים עצמנו ולהמציא ידע חדש, צריך ידע קודם וכישורי למידה. צריך לחלום על פתרונות ורעיונות, ולהעביר אותנו הלאה – טכנולוגית, מדעית, חינוכית, מחשבתית”.

פרטים נוספים והרשמה למעונות בקישור הבא:
https://rishon.online/

צילומים: עיריית ראשון לציון.

השארת תגובה