רוחות חזקות, גלים גבוהים והרבה גשם. הערב (ראשון) עתידה סופת כרמל להגיע לאזורנו, וצפוי מזג אוויר גשום במיוחד

מאת: מיקי אלון- סופת כרמל בדרך: ראשון לציון ערוכה למזג האוויר הסוער

רוחות חזקות, גלים גבוהים והרבה גשם. הערב (ראשון) עתידה סופת כרמל להגיע לאזורנו, וצפוי מזג אוויר חורפי למשך מספר ימים. עיריית ראשון לציון התכוננה לסופה במספר פעולות. ראש העירייה, רז קינסטליך: “אסור לזלזל במזג אוויר קיצוני, פועלים בכל המישורים להבטיח את בטיחות התושבים”.

ימים גשומים: סופת כרמל צפויה להגיע הערב (ראשון) לישראל, ועל פי התחזיות תכה בעיקר בערי החוף. הסופה צפויה להימשך עד ליום רביעי, כאשר השיא עתיד להיות מחר. במהלך הסופה צפוי מזג אוויר סוער עם רוחות חזקות של עד 100 קמ”ש, ממטרים רבים וגלים בגובה 4-6 מטר. לאור הצפי לגלים גבוהים ולים סוער, באגף חופים ואגמים בעיריית ראשון לציון הקימו הגנות מפני סערת ים לכל אורך קו החוף וחוסמי גלים שימנעו הגעתם לחוף בעת הצורך.

בעיריית ראשון לציון ובחברת המים העירונית “מניב ראשון” נערכו במהלך החודשים האחרונים להתמודדות עם מזג אוויר קיצוני בשורת צעדים שכללה בין היתר ניקוי וסריקה של למעלה מ-15,000 קולטנים הפזורים לאורך 300 ק”מ צנרת ניקוז, שטיפות אלו חשובות במיוחד למניעת סתימות והצפות. בשנים האחרונות נרכשו מכסי ביוב מיוחדים המיוצרים בגרמניה ומופעלים בטכנולוגיית לחץ המרימה אותם בשעת הצורך, זאת על מנת למנוע הצפות ביוב ותאונות דרכים.

כמו כן, במהלך השנה האחרונה בוצע תהליך מיפוי של אזורים רגישים בעת מזג אוויר גשום על בסיס מידע משנים קודמות. לצד המיפוי, נערכו תרגילים בין כוחות ההצלה על מנת להיערך טוב יותר לאירועי גשם חזק במיוחד בפרק זמן קצר. גם במינהל איכות הסביבה ערוכים לכל תרחיש דוגמת קריסות עצים וכדומה, ומבצעים פעילות מניעתית בניקוי קולטנים, גיזום מאסיבי ועוד. מנהלי האגפים במינהל עברו הדרכות וריענון נהלים לקראת עונת החורף, כאשר הוגדרו משימות לעובדי העירייה ועובדי הקבלן לתגבור צוותי הכוננות לאירועים חריגים.

ראש העירייה, רז קינסטליך: “לאחר מספר ימים של גשם, אנחנו נערכים לקראת בואה של סופת כרמל. אסור לנו לזלזל במזג אוויר קיצוני, ולכן אנחנו פועלים בכל המישורים על מנת להבטיח את בטיחות התושבים. בתקופה האחרונה פעלנו רבות על מנת להבטיח חורף בטוח, אולם גם היערכות התושבים בבתים ובשטחים הפרטיים חשובה מאין כמוה. נוכחנו לדעת כי היערכות מוקדמת היא המפתח להתמודדות עם בעיות ומניעתן. אני רוצה לאחל לכל התושבים ימים חמים ובטוחים”.

השארת תגובה