בשורה לתושבים: הנחה של 3% בארנונה לכל תושבי העיר! מועצת עיריית ראשון לציון אישרה את הצעת ראש העיר

מועצת עיריית ראשון לציון אישרה ביום חמישי האחרון (30.6) את הצעת ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, להנחה בארנונה בגובה 3%.

כעת מתכוון קינסטליך לפנות אל שרת הפנים, איילת שקד, ולשר האוצר, אביגדור ליברמן, לאישור ההפחתה. באם יעתרו השרים לבקשה – תיכנס ההפחתה בארנונה למגורים לתוקף החל משנת 2023. “מחובתנו לעשות הכול על מנת לעזור לתושבי ראשון לציון לאור העלייה ביוקר המחיה ולאחר משבר הקורונה”, אמר ראש העירייה קינסטליך.

מועצת עיריית ראשון לציון אישרה ביום חמישי האחרון (30.6) את הצעת ראש העירייה, רז קינסטליך, להנחה בגובה 3% בארנונה לכלל תושבי העיר החל משנת 2023. כעת לאחר אישור המועצה, מתכוון קינסטליך לפנות לשרת הפנים, איילת שקד, ולשר האוצר, אביגדור ליברמן, בבקשה להפחתה של 3% בארנונה למגורים, זאת לאור “יוקר המחיה והמצב הכלכלי הקשה שאליו נקלעו תושבים רבים בעקבות משבר הקורונה, שבעקבותיו נדרשים משקי הבית להוצאות נוספות של מאות שקלים בכל חודש”. באם יעתרו השרים לבקשה – תיכנס ההפחתה בארנונה למגורים לתוקף החל משנת 2023.

בהחלטה שעברה במועצה נקבע כי שטח הממ”ד יהיה בתעריף המינימלי למ”ר לפי התקנות, וזאת בכדי לעודד בניית חדרים אלה במבנים ישנים לאור הצורך הביטחוני. עוד מצוין בבקשה כי בניינים בני 4 קומות אשר יתקינו מעלית יזכו לתעריף מופחת, וזאת על מנת לעודד את בנייתן למבנים שנבנו עד לשנת 1982. כמו כן, מבקשת העירייה הפחתת תעריף בבניינים שהותקנה בהם מערכת סולארית המבוססת על קליטת אנרגיה מהשמש לצריכת חשמל עצמית.

ההחלטה להורדת הארנונה מתייחסת גם למגזר העסקי, שכן במטרה לעודד בנייה ירוקה יזכו להנחה גם בעלי עסקים שברשותם מעטפת כפולה המהווה מרווח בין הדופן הפנימית לבין הדופן החיצונית של הבניין, וזאת על מנת לעודד עסקים לחיסכון באנרגיה.

ראש העירייה, רז קינסטליך:

“לא מעט משפחות חוות קשיים כלכליים בתקופה האחרונה, וזאת לאחר משבר הקורונה והעלייה ביוקר המחיה. כראש עירייה מחובתי לעשות כל שביכולתי על מנת לעזור לתושבי ראשון לציון, ולכן החלטנו לפנות לשרת הפנים ולשר האוצר בבקשה להפחתת הארנונה למגורים בשיעור של 3%. אני בטוח כי הבקשה שלנו, שאושרה על ידי חברי המועצה, תתקבל וכך נוכל להקל על תושבות ותושבי ראשון לציון”.

השארת תגובה