תביעת שיימינג: תושבת ראשון לציון פרסמה ביקורת על הניתוח שעברה, המנתח הפלסטי חשף עליה פרטים אישיים, כעת היא תובעת ממנו יותר מ-300 אלף שקלים

קניון רוטשילד ראשון לציון

תושבת ראשון לציון, שעברה ניתוח שאיבת שומן, אך לא הייתה מרוצה כלל מהתוצאה, פרסמה בדף העסקי של הכירורג הפלסטי ביקורת, ובה הביעה את אכזבתה מהטיפול ותוצאותיו. תגובת הרופא היממה אותה.

אילוסטרציה – המנתח הפלסטי חשף על המטופלת פרטים אישיים

בתביעה, שהוגשה על ידי עו”ד מורן אברהמי יום טוב, נטען, כי המטופלת פרסמה בדף העסקי של הרופא ביקורת שלילית אך לגיטימית, שבה הביעה את חוסר שביעות רצונה משאיבת השומן אותה עברה מידיו של הרופא. 

על פי התביעה, בתגובה לדברי הביקורת שלה, פרסם הרופא פרטים רפואיים אודותיה, תוך הפרה בוטה של החיסיון הרפואי, וזאת במטרה לפגוע בה ולבזותה. 

הרופא, כך נטען, חשף את פרטיי פגישת הייעוץ עם המטופלת טרם ביצוע הניתוח והשתמש במידע חסוי זה כדי להקטין ולבזות: “בחרת באופציה הקלה”, “מה שקיבלת זה מה שבחרת!”. .

בהמשך רשם המנתח כי מבחינתו התוצאה מצוינת בהתחשב במצבה הרפואי קודם לניתוח – וכאן טרח לשטוח את פרטי גילה של המטופלת, והרקע הרפואי שלה (ניתוחים ולידות).

עו”ד אברהמי יום טוב טוענת בתביעה, כי בתגובתו זו של הרופא, פרטיה האישיים והרפואיים של המטופלת נחשפו ברשת האינטרנט לעיני כל, ונגרמה לה עוגמת נפש גדולה מנשוא. “התובעת עד היום מסרבת להאמין, כי הנתבע, רופא במקצועו, בחר לפעול בדרך של השפלה והקטנה, וזאת רק על מנת לסתום פיות ולמנוע ביקורת לגיטימית”, טוענת עו”ד יום טוב אברהמי בתביעה.

עו”ד ונוטריון מורן אברהמי יום טוב  מתמחה בתחומי נזקי הגוף ותביעות ביטוחי בריאות

לאחר פרסום תגובתו המבזה של הרופא, שלחה לו המטופלת מכתב התראה, שבו הוא נדרש להסיר את הפרסום הפוגעני, המהווה הפרת סודיות, וכן לשלם לה פיצוי כספי. 

לדברי עו”ד אברהמי יום טוב, הרופא אכן מחק את הפרסום, אך “אין בהסרת הפרסום משום הקלה עבור התובעת, שכן בעידן המרשתת והוואטסאפ, המידע עובר כאש בשדה קוצים.

למעשה, גם כאשר הפרסום עצמו נמחק, המידע יכול להמשיך ולהתפרסם במקומות אחרים”.

בתביעה אותה הגישה עו”ד אברהמי יום טוב בשם המטופלת, היא מבקשת מבית המשפט לחייב את הרופא לפצות את המטופלת ב-280 אלף שקלים, ללא הוכחת נזק, בגין הפרת חוק איסור לשון הרע והפרת חוק הגנת הפרטיות, ו-50 אלף שקלים נוספים, בשל עוגמת הנפש שנגרמה לה. 

לדברי עו”ד אברהמי יום טוב, הפרות החוק שביצע הרופא, מעבר להיותן עוולות אזרחיות, הן גם עבירות פליליות, שדינן מספר חודשי מאסר. התביעה הוגשה בימים אלה בבית משפט השלום בראשון לציון.

עו”ד ונוטריון מורן אברהמי יום טוב https://www.moranadv.com  מתמחה בתחומי נזקי הגוף ותביעות ביטוחי בריאות .

השארת תגובה