עיריית ראשון לציון במאבק נחוש מול הכוונה לבנות את מתקן הפסולת הענקי ליד השפד”ן ובקרבת שכונות העיר

צילום: דוברות העירייה.

עיריית ראשון לציון מעלה הילוך במאבק כנגד הקמת מתקן הפסולת ליד השפד״ן: החל מתחילת אוגוסט היא תעביר חלק מהפסולת המעורבת (אשפה) שלה, לתחנת המעבר בחירייה

צילום: דוברות העירייה.

עיריית ראשון לציון מורידה את הכפפות וכפי שהבטיחה מתחילה במאבק הציבורי כנגד הקמת מתקן הפסולת ליד השפד״ן.

צילום: פרטי.

כחלק מהמאבק, החל מתחילת חודש אוגוסט, תחל עיריית ראשון לציון להעביר חלק מהפסולת שלה לאתר הפסולת בחירייה ותעשה זאת בשלבים.

כזכור, בצעד זה בעצם מייתרת העירייה את ההיתכנות הכלכלית של יזמי מתקן הפסולת עם הקמת המתקן, שכן רוב הפסולת שאמורה להיות מטופלת במתקן העתידי היא של העיר ראשון לציון.

אתמול (ראשון), בסיור שערך מנכ״ל העירייה – דורון מילברג, ושאר בכירי הנהלת העירייה בחירייה, סוכם המתווה והתחלת העברת חלק מהפסולת החל מה-1.8.

יצוין, כי בראשון לציון ישנה גם תחנת מעבר העירונית אשר צפוייה להמשיך ולפעול כרגיל בשנים הקרובות ולאחר מכן תיסגר בשל בנייה סמוכה במקום.

בחירייה ישנם מתקנים חדשניים עם אחוזי מיחזור גבוהים, תוך סטנדרטים מחמירים של שמירה על הסביבה. המתקן בבעלות איגוד ערים במרכז הארץ.

חירייה, איגוד ערים לתברואה, ציינו כי יוכלו לטפל בכל הפסולת העירונית של העיר ראשון לציון לפי דרישתה.

לדברי ראש העירייה רז קינסטליך: ״כפי שהבטחנו, אנחנו מתחילים את המאבק הציבורי שלנו כנגד הקמת המתקן. לצד הבחינה שלנו לפנות גם לבג״ץ, אנו נתחיל גם את העברת הפסולת שלנו לחירייה כדי לוודא שאף יזם לא יתעשר על חשבון תושבות ותושבי העיר. היציאה של הצדק לאור במקרה הזה הוא ארוך ולא פשוט, אך לבסוף ייצא״.

2 תגובות

  1. משה הגב

    כל הכבוד לרז ליאל, ולעמותה ראשונים נלחמים.
    כמו שרז הבטיח, המאבק נמשך ומתקדם.

  2. אריאלה הגב

    היכן ממוקם היום אתר הפסולת בראשון לציון?
    האם הוא ממוקם ליד יס פלנט?

השארת תגובה