עיריית ראשון לציון מציגה את ההישגים המרשימים משנת 2023

יום הולדתה ה-141 של ראשון לציון חל היום, ט״ו באב, ועיריית ראשון לציון יוצאת בקמפיין שילוט חוצות מיוחד המונה את כל ההישגים שאליהם הגיעה העיר בשנה האחרונה. בין היתר: העיר שהכי טוב לגור בה, במקום הראשון בשביעות רצון התושב, בשירות לתושב ובשקיפות, העיר הכי סביבתית ומקיימת, עיר החינוך והספורט של ישראל ועוד שלל תארים חשובים והישגים מיוחדים

צילום: דוברות עיריית ראשון לציון

עיריית ראשון לציון יוצאת בקמפיין שילוט חוצות מיוחד לרגל חגיגות ה-141 לעיר שמתקיימות היום, ט”ו באב. הקמפיין, תחת הכותרת “כל הסיבות לאהוב אותך”, מונה את כל ההישגים שאליהם הגיעה העיר בשנה האחרונה.

כך, בין היתר, זכתה ראשון לציון בתואר “העיר שהכי טוב לגור בה בישראל” עפ”י מדד איכות החיים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה; במקום הראשון בשירות לתושב במגזר הציבורי; במקום הראשון בשביעות רצון התושב לפי מדד אתר הדירוג “מידרג”; באות איכות הסביבה GREEN TEN ובתואר קריה יפה ומקיימת בישראל.

כמו כן, לאחרונה זכתה שוב העירייה במקום הראשון ובציון 100 במתן שירותים מקוונים לתושב, על פי מדד ״דיגילוקאלי״ הבוחן את היצע השירותים הדיגיטליים לתושבים ולעסקים בכ-255 הרשויות המקומיות בישראל. המדד נקבע על פי סקירה של 38 קריטריונים, ביניהם שירות, נגישות ושירותי תכנון והנדסה. בעוד שהממוצע הארצי עומד על 57, ראשון לציון קיבלה כאמור את הציון 100.

צילום: דוברות עיריית ראשון לציון

כמי שדוגלת בשקיפות מלאה לתושבות ולתושבים, זכתה העירייה גם במקום הראשון במדד השקיפות באתרי הרשויות המקומיות של עמותת שבי”ל, עם הציון 100%.

בשנה שחלפה זכתה העירייה גם בפרס החינוך הארצי, לראשונה בתולדותיה, בשל העובדה כי מערכת החינוך הציבורית בעיר פועלת במודל מיוחד מזניק מצוינות שהיה שמור בעבר רק למערכות חינוך פרטיות – החל מצמצום מספר הילדים בגני החובה וכיתות א׳, ועד לתוכניות מגוונות ושיטות לימוד ייחודיות כגון שחמט, אסטרטגיות למידה ופסיכו-מתמטיקה, שימוש נרחב בטכנולוגיות דיגיטליות, לצד השקעה בסביבות למידה, ועוד.

העיר מעודדת הרחבת לימוד השפה האנגלית ככלי לדיבור ולפרזנטציה, וכן משקיעה במצוינות ספורטיבית וטכנולוגית. נבחרות הרובוטיקה התחרותיות בעיר הן מהמובילות במקומות הראשונים בעולם, תוך שוויון מגדרי מלא. במקביל, העיר דואגת לצמצום פערים ולקידום מוביליות חברתית.

צילום: דוברות עיריית ראשון לציון

כמו כן, ראשון לציון מזוהה עם התואר “עיר הספורט של ישראל”, שכן היא העיר הראשונה שיצאו מתוכה 3 אלופים אולימפיים: לינוי אשרם, ארטיום דולגופיאט ופיטר פלצ’יק.

עוד בין התארים: המקום השלישי ב”מדד הגאה” בישראל – מדד הגאווה של האגודה למען הלהט”ב; העיר המובילה במדד תחושת הביטחון האישי לתושב עפ”י סקר הביטחון האישי של הלמ”ס; והציון 99.5 במדד ההון האנושי עפ”י דירוג משרד הפנים.

צילום: דוברות עיריית ראשון לציון

השארת תגובה