מעבדת דמיון מיוחדת בבית הספר “נגבה” בראשון לציון

לשחות עם כרישים בים, לטייל בחלל ולצאת למסע בפולין מבלי לטוס: בראשון לציון מכינים את התלמידות והתלמידים לעולם המחר ומשיקים מעבדת דמיון מיוחדת

המעבדה, שהוקמה במבנה ייחודי בחצר בית הספר “נגבה”, מצטרפת למעבדת הדמיון שכבר הוצבה במרכז פסג”ה בעיר. מעבדת הדמיון מאפשרת למידה חווייתית מבוססת טכנולוגיה הכוללת חקר של מעל ל-700 סביבות לימוד אינטראקטיביות דוגמת אסטרונומיה וחלל, עולם הים, גוף האדם, היסטוריה ועוד. ראש העירייה, רז קינסטליך: “בראש החזון החינוכי עומדת המטרה להכשיר את הילדים לעולם המחר באמצעות מיומנויות מגוונות ולהפוך את החינוך בעיר למתקדם, יצירתי ופורץ גבולות – וזה בדיוק מה שאנחנו עושים. מעבדות הדמיון הן קפיצה ללימודי העתיד”.

“שייט” מודרך במחזור הדם, צלילה עם כרישים במצולות הים ומסע במחנות ההשמדה בפולין מבלי לצאת כלל מהכיתה. זאת המציאות החדשה שמחכה לתלמידות ותלמידי ראשון לציון בשנת הלימודים הקרובה.

עיריית ראשון לציון נערכת לשנת הלימודים תשפ”ד ומשיקה פרויקט ראשון מסוגו בישראל: מעבדת דמיון מיוחדת בבית הספר “נגבה”. המעבדה, שהוקמה במבנה ייחודי בחצר בית הספר, מצטרפת למעבדת הדמיון שכבר הוצבה במרכז פסג”ה בעיר.

המעבדה המורכבת ממרחב חדשני ואינטראקטיבי, מאפשרת לתלמידות ולתלמידים למידה חווייתית מבוססת טכנולוגיה הכוללת חקר של מעל ל-700 סביבות לימוד אינטראקטיביות שונות דוגמת אסטרונומיה וחלל, יערות הגשם, ערים בעולם, עולם הים, גוף האדם, מוזיקה, מורשת והיסטוריה. זאת, בין היתר, באמצעות מקרן משולב טאץ’ וסנסורים נוספים שמשלימים את החוויה הרב-חושית, שאלונים אינטראקטיביים ועוד.

בשלב הראשון, צפויה המעבדה, שהוקמה בשיתוף קרן אתנה, לשרת לא רק את תלמידות ותלמידי בית הספר “נגבה”, אלא גם תלמידות ותלמידים מבתי ספר אחרים בעיר וכן גם את ילדות וילדי הגנים.

ראש העירייה, רז קינסטליך: “החינוך בראשון לציון הוא בראש סדר העדיפויות שלנו, כיאה לזוכת פרס החינוך הארצי לשנת תשפ”א-תשפ”ב. בראש החזון החינוכי עומדת המטרה להכשיר את הילדים לעולם המחר באמצעות מיומנויות מגוונות ולהפוך את החינוך בעיר למתקדם, יצירתי ופורץ גבולות – וזה בדיוק מה שאנחנו עושים. מעבדות הדמיון הן קפיצה ללימודי העתיד. ככל שהפיילוט יצליח נקים מעבדות דמיון בכל בתי הספר בעיר”.

מ”מ וסגנית ראש העירייה, מחזיקת תיק החינוך – ליאל אבן זהר: “מעבדת הדמיון היא כלי למידה חדשני בסביבה חווייתית ווירטואלית שמאפשר להיחשף לעולמות ידע חדשים תוך טיול בטבע פראי, ביקור במדינות ואפילו בחלל – כשהתלמידות והתלמידים הם חלק מהחוויה. אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה במינהל החינוך ולקרן אתנה, וכמובן שנמשיך להוביל את הפדגוגיה החדשנית בעיר עבור ילדינו”.

צפו בסרטון של מעבדת הדמיון בבית הספר “נגבה” בראשון לציון:

השארת תגובה