אתנחתא מהמלחמה לאוהבי הצלילה החופשית, נצפה מנטה ענק ונדיר בחוף באילת (סרטון מדהים)

תצפית נדירה. צילום: דוברות רט”ג

תצפית נדירה ומשמחת -מנטה ענק נצפה בחוף קצא״א באילת בצלילה חופשית

נדב דיין ויעל לוליין צללו צלילה חופשית בחוף קצא״א באילת כשלפתע יעל ראתה מנטה ענק. ״ יעל סימנה לי להסתכל לכיוון הריף בהתלהבות, הסתובבתי וראיתי מנטה. ראינו אותה ממש צמוד לגבול עם ריף הדולפינים, שחינו לצידה לכיוון הגשר ושם היא עצרה מתחתנו וממש נשארה במקום במשך חצי שעה. זאת הייתה חוויה מדהימה, הבוקר השני הכי טוב בחיי (הראשון היה כשטיפסתי לפני הזריחה לתצפית לאוורסט), הרגשתי ממש בר מזל.״

מדהים ! צילום: דוברות רט”ג.

״עמרי עומסי פקח יחידה ימית במרחב אילת ברשות הטבע והגנים:
״המין מנטה ענק הינו המין הגדול ביותר מבין הבטאים ואף נמצא בין חמשת דגי הסחוס הגדולים ביותר (כרישים ובטאים).
מנטה ענק מגיעה בדרך כלל לרוחב של 4.5 מטרים בבוגר, אך תועדו מנטות ברוחב של מעל 9 מטרים. כל זאת, מסינון פלנקטון ועל כן המנטה שוחה בגוף המים ומאתרת את הכתמים של יצורי הפלנקטון הקטנים.

עדי ברש דוקטורנטית באוניברסיטת חיפה ויו”ר עמותת כרישים בישראל:
מנטה הינה משאת נפשו של כל צולל הנכנס למים, אולם באילת תצפית כזאת היא נדירה, ועד היום באיסוף התצפיות של עמותת כרישים בישראל, תועדו מספר מועט של תצפיות.
מנטת ענק נידוגה מסביב לעולם עקב הערך הגבוה של בשרה וסנפיריה והיא מוגדרת היום במצב שימור “פגיע” ע”י האיחוד העולמי לשימור טבע (IUCN).״

ברשות הטבע והגנים מבקשים מהציבור אם צילמתם מנטה ענק, כריש או בטאי אתם מוזמנים לדווח לרשות הטבע והגנים *3639 ולקבוצה כרישים בישראל, ולסייע למחקר ולשימור של דגי הסחוס.דוקטורנטית באוניברסיטת חיפה ויו”ר עמותת כרישים בישראל.

השארת תגובה