לצעוד באושוויץ באמצעות משקפי תלת ממד: הפעילות המרגשת של עיריית ראשון לציון

עיריית ראשון לציון, בהובלת אגף נוער וצעירים, קיימה היום (ב’), יום הזיכרון לשואה ולגבורה, פעילות מרגשת במסגרתה “ביקרו” כ-250 בני ובנות נוער במחנות ההשמדה בפולין באמצעות חוויה תלת ממדית מצמררת

במסגרת המיזם “ניצחה הרוח”, יצאו בני הנוער לסיור באמצעות משקפי מציאות מדומה (VR) בקהילה היהודית שהייתה שוקקת חיים בקראקוב ובמחנה אושוויץ-בירקנאו. את המסע הדריך הרב ישראל גולדווסר, חוקר ומרצה שואה, בשילוב חומרי ארכיון של תמונות ועדויות שורדים.

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך: “בעת הזאת, כשהבורות והאנטישמיות מרימות את ראשן המכוער בלב ליבו של המערב החופשי והנאור והעולם הוא עדיין מקום מסוכן ליהודים – אני מברך על המיזם הייחודי שמאפשר לבנות ובני הנוער שלנו לחוות את מחנות ההשמדה ואת סיפורה של יהדות אירופה באופן אותנטי וממשי. זאת חובתנו המוסרית לזכור ולהזכיר ולא לשכוח לעולם”.

משקפי המציאות הווירטואלית אפשרו לבני הנוער להיות נוכחים במחנה, להסתכל סביבו ב-360 מעלות, “לצעוד” בין המשרפות, המקלחות, הביתנים, רציפי הרכבת ורחבת המסדרים ולעבור מסע מטלטל בדיוק כפי שעובר מי שנוסע לפולין.

מחזיק תיק קהילה נוער והצעירים איתי מתיתיהו: “אני גאה בבני הנוער שלנו בעיר, השואה הייתה עת קשה ביותר בהיסטוריה האנושית בעזרת משקפי התלת מימד ניתנת להם הזדמנות לחוות באופן וירטואלי את הזוועות שהיו לעמנו בזמן השואה.”

“כשפגשתי אותם ראיתי שהם (בני הנוער) עברו חוויה מטלטלת שהשפיעה עליהם, והעלתה את הצורך להקדיש יותר זמן ומחשבה לנושא השואה, ולשאלות האתיות והמוסריות הנובעות ממנו.”

“לבני נוער יש את התפקיד החשוב ביותר, להעביר את סיפורם של ניצולי השואה לדורות הבאים. ועלינו החובה לזכור ולעולם לא לשכוח.”

השארת תגובה