מלקחי מבצע “שומר החומות” ראש העירייה מבקש משר הפנים להאריך את המועד להסדרת פיצולי דירות

מאת:מיקי אלון. במהלך המבצע, פגעה רקטה ברחוב שבו התגורר תושב בדירה מפוצלת שאיננה מוסדרת והיה ספון בדירתו למשך 24 שעות * בעוד כשנה צפויה לפוג הוראת השעה המאפשרת להסדיר את נושא פיצולי הדירות * ראש העירייה, רז קינסטליך: “האחריות, החשש והדאגה שלי כראש רשות שישנם תושבים “שקופים” שאיננו יודעים על קיומם בשעת חירום”

ביום השלישי למבצע “שומר החומות”, שוגר מטח כבד של רקטות מרצועת עזה לגוש דן. רקטה אחת פגעה ברחוב זהרון במערב העיר וגרמה למותה של לאה יום טוב ז”ל. למקום הגיעו כוחות רבים שסרקו את האזור לאיתור נפגעים נוספים, אולם רק אחרי 24 שעות אותר דייר שהתגורר בדירה מפוצלת ברחוב וחשש לצאת פן ייתפס על ידי הרשות.

מקרה זה הוביל את ראש העירייה, רז קינסטליך, לפנות במכתב לשר הפנים, אריה דרעי, ולבקש ממנו על הארכת הוראת השעה לפיצול דירות בבתי צמודי קרקע “האחריות, החשש והדאגה שלי כראש רשות שישנם תושבים “שקופים” שאיננו יודעים על קיומם בשעת חירום. חלילה זה יכול לעלות אף בחיי אדם. ראשון לציון היא אחת הרשויות עם הסדרת פיצולי דירות הנרחב ביותר במדינה, יחד עם זאת, עדיין ישן דירות רבות שמפוצלות באופן לא חוקי ואני רואה חשיבות רבה להסדרת הדירות בהיתר”.

כזכור, העירייה הובילה קמפיין נרחב הקורא לתושבים להסדיר את הנושא לפני פקיעת הוראת השעה. קמפיין זה הוביל ל-172 בקשות למידע בנושא, 56 בקשות להיתרי בנייה ו-20 היתרי בנייה שהופקו.

בראשון לציון ישנם מאות בתים פרטיים שבהם בוצע פיצול דירות ללא הסדרה. ההשלכות משמעותיות מאוד ברמה העירונית. יותר תושבים בשכונה מוגדרת מוביל למצוקת חנייה, עומסים על התשתיות העירוניות, רישום לגני ילדים ובתי ספר, מוסדות ציבור ועוד. בעירייה מקווים שתושבי העיר ימהרו לנצל את חלון ההזדמנויות שאישרה הכנסת לפני ארבע שנים.

השארת תגובה