הגשם חזר,ראשל”צ ערוכה למזג האוויר הסוער, רז קינסטליך: “היערכות התושבים בבתים ובשטחים הפרטיים חשובה מאין כמוה”

מאת: מיקי אלון.

לאחר הפוגה קצרה, הגשמים חזרו למערכת חורפית שתימשך מספר ימים. לצד היערכות עירונית בחודשים האחרונים, לפניכם טיפים חשובים שיסייעו לכם לעבור את מזג האוויר הסוער בטוחים ויבשים. ראש העירייה, רז קינסטליך: “היערכות התושבים בבתים ובשטחים הפרטיים חשובה מאין כמוה”

הגשם שוב איתנו: מערכת חורפית שתכלול מזג אוויר סוער עם רעמים וברקים. בעיריית ראשון לציון ובחברת המים העירונית “מניב ראשון” נערכו במהלך החודשים האחרונים להתמודדות עם מזג אוויר קיצוני בשורת צעדים שכללה בין היתר ניקוי וסריקה של למעלה מ-15,000 קולטנים הפזורים לאורך 300 ק”מ צנרת ניקוז, שטיפות אלו חשובות במיוחד למניעת סתימות והצפות.
בשנים האחרונות נרכשו מכסי ביוב מיוחדים המיוצרים בגרמניה ומופעלים בטכנולוגיית לחץ המרימה אותם בשעת הצורך, זאת על מנת למנוע הצפות ביוב ותאונות דרכים.
כמו כן, במהלך השנה האחרונה בוצע תהליך מיפוי של אזורים רגישים בעת מזג אוויר גשום על בסיס מידע משנים קודמות. לצד המיפוי, נערכו תרגילים בין כוחות ההצלה על מנת להיערך טוב יותר לאירועי גשם חזק במיוחד בפרק זמן קצר.
גם במינהל איכות הסביבה ערוכים לכל תרחיש דוגמת קריסות עצים וכדומה ומבצעים פעילות מניעתית בניקוי קולטנים, גיזום מאסיבי ועוד.
מנהלי האגפים במינהל עברו הדרכות וריענון נהלים לקראת עונת החורף כאשר הוגדרו משימות לעובדי העירייה ועובדי הקבלן לתגבור צוותי הכוננות לאירועים חריגים.

ראש העירייה, רז קינסטליך: “החורף חוזר אלינו, ואני מבקש מכל התושבים לשמור על עצמם ולהיות זהירים. בתקופה האחרונה פעלנו רבות על מנת להבטיח חורף בטוח לתושבי העיר, אולם גם היערכות התושבים בבתים ובשטחים הפרטיים חשובה מאין כמוה. נוכחנו לדעת כי היערכות מוקדמת היא המפתח להתמודדות עם בעיות ומניעתן. אני רוצה לאחל לכל התושבים חורף חם ובטוח”.

האם נערכתם כראוי למזג האוויר הסוער? לפניכם רשימת טיפים מומלצים שתסייע לכם לעבור את הימים הגשומים בטוחים ויבשים:

תנו לברז לטפטף בלילה בימים קרים במיוחד

נקו את קולטני הניקוז בחצרות

בדקו את פתחי המרזבים והניקוז כדי להימנע מהצפות

וודאו שהגג אטום ושהרעפים לא זזו ממקומם

בדקו את מערכת החשמל בבית (כדאי גם להצטייד בתאורת חירום)

התקינו מערכת חימום מהירה שתספק לכם מים חמימים ונעימים במהירות

בכל מקרה של הצפה או רטיבות, נתקו את זרם החשמל ופנו לבעלי מקצוע

הימנעו מחסימת זרימת המים לתוך מערכת הניקוז, אל תעמידו את הרכב על קולטנים

הימנעו מהוצאת גזם ופסולת בימים סוערים וגשומים, גם אם מדובר בימי ההוצאה

הבחנתם במפגע? דווחו ישירות למוקד העירוני שמספרו 106

השארת תגובה