עיריית ראשון לציון יוצאת בפיילוט ראשון לעידוד רכישת דפיברילטורים מצילי חיים בבתים משותפים

העירייה פעלה מול מד”א ואיחוד הצלה בכדי לאפשר לוועדי בתים לרכוש ולהציב בבניינים משותפים מכשירי דפיברילטורים מצילי חיים במחיר מוזל של 2,700 שקל בלבד. מדובר במחיר שהוא זול משמעותית ממחיר השוק. כל המכשירים שיירכשו, ינוטרו ויוכנסו למאגר הדפיברילטורים של מד”א בכדי שבעת חירום יינתן מידע מדויק באשר למכשיר הקרוב ביותר. ראש העירייה, רז קינסטליך: “הדאגה לבריאות התושבות והתושבים היא בראש סדר העדיפות שלנו, ולכן בנוסף לעמדות שהצבנו ברחבי העיר דאגנו כעת גם למחיר מופחת ואטרקטיבי עבור ועדי בתים שמעוניינים לרכוש מכשיר דפיברילטור שמציל חיים”

בימים אלה יוצאת עיריית ראשון לציון בפיילוט לעידוד ועדי בתים משותפים בעיר לרכוש דפיברילטורים מצילי חיים במחיר מוזל של 2,700 שח בלבד. זאת, לאחר שהעירייה פעלה מול מד”א/איחוד הצלה, בכדי לאפשר לוועדי בתים לרכוש ולהציב בבניינים המשותפים את המפעמים (דפיברילטורים) במחיר מופחת ממחיר השוק.

כל הדפיברילטורים אשר יירכשו, ינוטרו ויוכנסו למאגר הדפיברילטורים של מד”א בכדי שבעת חירום יינתן מידע מדויק באשר למכשיר הדפיברילטור הקרוב ביותר.

חשוב לזכור: במקרה של התקף לב, כל שנייה היא קריטית, וכל דקה שחולפת ללא טיפול פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה ב-7%-10%, ולכן הצבת הדפיברילטורים ברחבי העיר/בבתים משותפים היא קריטית. הדפיברילטור משמש כמכשיר החייאה בעת אירוע דום לב פתאומי, כאשר בזמן ההחייאה מכתיב המכשיר את קצב ההחייאה ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות בעברית – כך שהוא ניתן לשימוש גם לאנשים שאינם בעלי רקע רפואי.

כאמור, מדובר בפיילוט ראשוני ולכן מספר הדפיברילטורים לקנייה מוגבל נכון לעכשיו.

ראש העירייה, רז קינסטליך: “הדאגה לבריאות התושבות והתושבים היא בראש סדר העדיפות שלנו. ראשון לציון היא העיר עם הכי הרבה דפיברילטורים במרחב הציבורי והפרטי, וכעת דאגנו כעת גם למחיר מופחת ואטרקטיבי עבור ועדי בתים שמעוניינים לרכוש מכשיר מסוג זה המציל חיים. מדובר במכשיר פשוט וקל לתפעול שבמצב אמת מספק טיפול ראשוני ומיידי ומגדיל משמעותית את הסיכוי לשרוד ולהשתקם, וכל בניין שירכוש את המכשיר יקבל גם הדרכה בחינם. אני קורא לערים נוספות לאמץ את היוזמה”.

מעין פלח שדה, מחזיקת תיק עיר חכמה וחדשנות ופיתוח הון אנושי: “אין שאלה בדבר נחיצותו של מכשיר הדפיברילטור להצלת חיי אדם. לכן, דאגנו עבור התושבות והתושבים שלנו למחיר מוזל, על מנת שוועדי בתים משותפים יוכלו לרכוש את המפעמים במחיר מוזל ממחירי השוק ולהציל בכך חיים. מדובר במכשיר פשוט שכל אדם יכול להפעיל בקלות, ללא ידע רפואי קודם”.

ועדי בתים משותפים שמעוניינים ברכישת המכשיר יכולים להשאיר פרטים בטופס המצורף בלינק ונציגי העירייה יחזרו אליהם: לחצו כאן !

לאחר מכן, ההתקשרות מול מד”א ואיחוד הצלה מתבצעת ישירות.

פרטים נוספים בלינק: לחצו כאן!

העירייה הקימה מאגר מיוחד
בשנה האחרונה הקימה עיריית ראשון לציון מאגר וביצעה מיפוי של 320 המכשירים הקיימים בעיר (מפעמים פרטיים, מפעמים בעסקים המחויבים בהתקנתם ברישיון העסק ומפעמים הנמצאים במוסדות העירוניים והציבוריים).

בנוסף, ביום הדפיברילטור העולמי (21.2.23) קיימה העירייה – בשיתוף ארגון מד”א וארגון איחוד והצלה – הדרכות בבתי הספר ברחבי העיר והדרכות פתוחות לציבור הרחב והותקנו עמדות חכמות נוספות ברחבי העיר.

כמו כן, בחודש פברואר השנה אישרה מועצת העירייה מיזם עירוני לעידוד רכישת מפעמים ע”י בנייני מגורים בעיר במחיר מופחת.

השארת תגובה