הייתם מאמינים? דרמה בעיר! פרישה ולאחריה איחוד היסטורי בציבור הדתי חרדי בראשון לציון, כנסו:

מימין: טל נאור, בניהו יום טוב ואוהד אוזן.
צילום: פרטי.

דרמה פוליטית בציבור הדתי בעיר. לאחר 25 שנה בראשון לציון, פורש הרב אריה כהן מהנהגת ש”ס בראשון לציון. זהו הצוות החדש בש”ס: בניהו יום טוב וטל נאור שהובילו לאיחוד דתי הסטורי בעיר עם אוהד אוזן חבר מועצת העיק לשעבר, יו”ר סרוגים.
על פי המסתמן ומהנתונים מן השטח, הם מצפים לשלש את כוחה של הסיעה הדתית המאוחדת ל 3 מנדטים לפחות ואף קוראים לאיחוד גדול יותר בציבור הדתי חרדי בעיר

הסכם היסטורי. צילום: פרטי.

משהו חדש מתחיל בהנהגת שס בראשון לציון. שינויים היסטוריים בתנועת שס בראשון לציון. לאחר חצי יובל של עשייה, פורש יו”ר ש”ס המיתולוגי הרב אריה כהן מראשות התנועה בראשון לציון.

בחודשים האחרונים הנהגת שס הארצית, רבנים מקומיים ובכירים בעיריה הפעילו לחצים על בניהו יום טוב למלא את מקומו ולרוץ בראשות הרשימה למועצת העיר אך בניהו שקיבל הצעות כאלה בעבר סירב להתמודד וביקש במקום זאת להוביל למהלך של אחדות בין כל הנציגים והקהילות בעיר.

החתימה . צילום: פרטי.

בניהו שמוכר בעיר כמי שפעל בעשור האחרון להקמת פרוייקטים רבים כמו מרכז קהילה מעגלים, מרכז הנוער החרדי במערב, פרוייקט נוח”ם, מועדוני הנוער של תנועת אור ישראלי, תנועת התחברות ופרוייקטים חינוכיים מגוונים דרך הרשות למניעת אלימות סמים ואלכוהול מוכר גם בזירה הארצית כיועץ אסטרטגי שליווה פוליטיקאים, שרים ומשרדי ממשלה ואף ניהל קמפיינים ברמה הארצית והמונציפאלית.

ולכן היה אך טבעי שיו”ר ש”ס אריה דרעי שעבד עם בניהו ומכיר אותו באופן אישי ימנה אותו מיד למחליפו של הרב כהן בראשות התנועה בראשון לציון.

לאחר פגישה עם מנכ”ל שס השר חיים ביטון הסכים בניהו לקבל את המינוי של יו”ר התנועה בראשון לציון תוך שהוא מבקש לוותר על מקומו במועצת העיר לטובת מהלך של אחדות עם כלל הסיעות והנציגים בעיר.

לאחר בדיקה מעמיקה של הנתונים המספריים בשטח וכצעד ראשון של בניית מהלך האחדות הוחלט להעמיד בראש הרשימה את טל נאור, ראש מנהלת שירות לתושב וחבר הנהלת המתנס ברמת אליהו, טל ניהל פרוייקטים לנוער בסיכון ואף מכהן כחבר בוועדה העירונית לצרכים מיוחדים וועדת איגום משאבים ברמת אליהו.

טל שרץ בבחירות הקודמות ברשימה עצמאית הביא להישג מרשים של 2500 קולות, ומאז ומתמיד היה פעיל במטה שס ופעל כראש אזור בבחירות הארציות.

החיבור של טל נאור לשס זוכה לתגובות נלהבות מהשטח, ופעילים חברתיים רבים מאזור רמת אליהו
והמערב הצטרפו והכריזו לראשונה על תמיכה בתנועת שס בבחירות הקרובות.

החיבור הנוסף שעשו בש”ס הוא עם סיעת סרוגים בראשות אוהד אוזן. אוזן שכיהן לפני כעשור כיו”ר הנהגת ההורים העירונית ולאחר מכן חמש שנים כחבר מועצת העיר ראשל”צ, התמודד בבחירות האחרונות למועצה ברשימת סרוגים והביא לתוצאה מרשימה מאוד של 1290 קולות.

בשנים האחרונות אוזן היה מועמד מטעם רשימת ימינה והבית היהודי לכנסת ומביא איתו היום לאיחוד גם את תמיכת הציבור הדתי לאומי בעיר, את תמיכת השרה לשעבר איילת שקד וחברי כנסת נוספים בימין.

בשבועות האחרונים מקיימים בהנהגת ש”ס בראשון לציון מגעים גם עם חבר המועצה שמואל ג’מיל ועם פעילים חברתיים מוכרים נוספים לקראת גיבוש הרשימה הסופית ומבטיחים להביא נבחרת מנצחת של נציגים צעירים ונמרצים מכל הזרמים והקהילות על מנת לייצר חזית דתית חברתית מנצחת.

“לציבור הדתי והחרדי בראשון לציון אין את הפרבילגיה להתפצל” מוסרים מהנהגת שס “הציבור שבע ממחלוקות ולאחר 25 שנה נוצרה לנו הזדמנות היסטורית לרוץ ביחד ולהביא הישגים משמעותיים עבור הציבור התורני בעיר, זכינו לאחד את הציבור החרדי, הדתי לאומי והמסורתי תחת קורת גג אחת, כאיש אחד בלב אחד ואנו קוראים לחבר המועצה שמואל ג’מיל להצטרף לאחדות ולקחת חלק בהנהגת התנועה המאוחדת”.

השארת תגובה