הסתיימו להם 3 שבועות של בית מדרש בין הזמנים ! לנערים מהציבור הדתי בראשון לציון הייתה מסגרת התנדבותית, תורנית, מחברת ומעשירה

קניון רוטשילד ראשון לציון
אוהד אוזן המתמודד לחברות במועצת העיר. צילום: פרטי.

ישיבת בין הזמנים קיץ תשפ”ג- לנערים בציבור הדתי הייתה מסגרת מחברת ואתמול הגיע לשיאו בחידון נושא פרסים וטקס סיום מכובד לנערים.

לא מסתובבים ברחובות. צילום: פרטי.

מיזם קיץ מרענן בראשון לציון, של בית המדרש ‘חי בקהילה פעל ביתר שאת, בבית הכנסת ‘שערי ציון’, ברחוב סמילנסקי בעיר במהלך חופשת הקיץ. הרב גלעד ספרוני ראש ‘בית מדרש חי בקהילה’ ריכז בני נוער ובחורים מהעיר לשלושה שבועות של פעילות בוקר איכותית ותורנית. לדבריו, במקום שהנערים יעבירו את הזמן בשינה עד לשעה מאוחרת או יוסיפו שעות צפיה בפלאפון הוא הציע להם תוכנית חוויתית של תפילה, ארוחת בוקר, לימוד בחברותות, שיעור תורה כללי ותפילת מנחה.

עשרות נערים השתתפו בתוכנית ומרהיב היה לראות בוגרים לומדים בחברותא עם צעירים וקשרים חדשים נרקמים בין תושבי העיר סביב לימוד משותף. רבנים רבים מהעיר נענו ליוזמתו של הרב ספרוני ובאו להעביר שיעור בהתנדבות בתוכנית שפתח, הרב נחשוני, הרב חכמוב, הרב זנבר, הרב אייל בן זקרי, הרב שנאור אשכנזי והרב שי רודריגז.

כולם התפעלו מהמיזם ומהחידון נושא הפרסים שנערך בסוף כל שבוע על החומר הנלמד. התוכנית תסתיים בערב חגיגי של לימוד משותף ‘אבות ובנים’ ובחלוקת ספרים שי ללומדים המתמידים.

אתמול כאמור הגיע הפרוייקט (שכולו בהתנדבות מלאה) לשיאו ‘ברב עם הדרת מלך’ ערב מרומם היה אתמול לרגל סיום ‘בית מדרש בין הזמנים- חיי יצחק’.

שלושה שבועות של ‘תורה בקיץ’ הסתיימו בחידון מכובד, חלוקת ספרים, מלגות וארוחה מכובדת.

הנוכחים היו רבים וכולם שמחו שמחה גדולה ביוזמה הברוכה ובחידוש המורגש במרכז ראשון לציון.

התלמידים התכבדו בנוכחותם של, אוהד אוזן, ובניהו יום טוב שתמכו ועודדו את הפרויקט.

צילום: פרטי.

אוהד אוזן, חבר מועצת העיר לשעבר , יו”ר סרוגים
ומתמודד מטעם ש”ס חזית דתית חברתית מאוחדת אמר: ” שמחנו להגיע לברך ולהתברך מרגש לראות כל כך הרבה נערים שבקיץ ובחופשה, יום יום באים ללמוד תורה וגמרא במקום להשתובב ברחובות ונהנים מזיוה של תורה ורבנים חשובים מכל קצוות העיר. אלה דור העתיד של הציבור הדתי בעיר וחייבים לתמוך ללא סייג במיזמים כאלה. יישר כח ענק על הארגון וההשקעה האדירה כדי להחזיק פרוייקט כזה”. יישר כח לרב גלעד ספרוני ולאברכי בית המדרש שעשו לילות כימים על מנת שבכל בוקר יהיה סדר יום תורני עשיר וחוויתי לנערי ובחורי ראשון לציון. ב”ה ההצלחה היתה רבה
“.

השארת תגובה